automatyka i robotyka UMK studia Toruń

Automatyka i robotyka – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest jedną z dwóch uczelni w Polsce, w której kierunek Automatyka i robotyka zdobył akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych oraz European Network for Accreditation of Engineering Education. Na mocy europejskiej akredytacji EUR- ACE Label wraz z dyplomem ukończenia nauki absolwenci otrzymują odpowiedni certyfikat w języku angielskim, informujący o spełnieniu europejskich standardów.

Studia na kierunku Automatyka i robotyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika realizowane są na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Zajęcia prowadzone są przez młodą, dynamiczną kadrę, otwartą na potrzeby i pomysły studentów. A jakie specjalności można wybrać? Automatyzacja maszyn i procesów technologicznych oraz Systemy mikroprocesorowe. Studenci, którzy wybierają automatyzację maszyn i procesów technologicznych uzyskują, między innymi, wiedzę i umiejętności z zakresu automatyki i teorii sterowania, układów napędowych, systemów sterowania maszyn i robotów, podczas gdy osoby obierające systemy mikroprocesorowe poznają zagadnienia z zakresu mikroprocesorów i procesorów sygnałowych, układów programowalnych, programowania mikroprocesorów i układów FPGA oraz CPLD.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu kierunek Automatyka i robotyka to kierunek w stronę kariery zawodowej, gdyż ze względu na duży popyt i dobrą opinię wśród pracodawców, studenci już w trakcie nauki podejmują ciekawą i dobrze płatną pracę w zakładach produkcyjnych. Część studentów aktywnie włącza się w prace badawcze w zakresie nowoczesnych systemów napędowych i sterowania, wykorzystujących sztuczne sieci neuronowe, logikę rozmytą, systemy mikroprocesorowe i układy programowalne.

Jakie ma Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu opinie? Bartosz, student III roku na kierunku Automatyka i robotyka mówi: „Te studia to prawdziwa przyjemność. Owszem, nauki jest dużo, czasem za dużo – ale to i tak nie przeszkadza w tym, by cieszyć się czasem spędzonym na uczelni. Poza tym, nie pochodzę z Torunia, więc oprócz poznawania zasad automatyki i robotyki poznaje miasto, w którym chciałbym zostać także po zakończeniu nauki.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Automatykę i robotykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu:

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania systemów sterowania,
  • wykorzystywania metod modelowania i symulacji,
  • analizy zjawisk dynamicznych,
  • projektowania robotów,
  • tworzenia systemów autonomicznych,
  • wykorzystywania systemów wizyjnych w sterowaniu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Automatyka i robotyka:

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunku Automatyka i robotyka znajdzie zatrudnienie jako:

  • specjalista w dziedzinach gospodarki, w których produkcja i usługi oparte są w dużej mierze na systemach automatyki,
  • projektant systemów informatycznych dla współczesnego przemysłu,
  • pracownik laboratorium i innych ośrodków badawczych oraz wdrażających najnowsze technologie.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze*:

Biletem wstępu na studia na kierunku Automatyka i robotyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu tzw. konkurs świadectw. Przedmioty kwalifikacyjne to matematyka, język obcy, a także fizyka lub informatyka.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Automatyka i robotyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Toruniu

Jakie przedmioty zdawać na maturze

 

Komentarze (0)