Dzień Otwarty Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Dzień Otwarty Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

dni otwarte uniwersytet pedagagogiczny kraków

Dzień Otwarty Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

W dniu 15 marca w godz. od 9.00 do 14.00. odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Prezentacja wszystkich jednostek dydaktycznych odbędzie się w Auli budynku głównego przy ul. Podchorążych 2.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą rekrutacyjną na rok akademicki 2018/2019, spotkać się z kadrą dydaktyczną, przedstawicielami Kół Naukowych, studentami, wziąć udział w wykładach, warsztatach a także zwiedzić Instytuty, Katedry, Bibliotekę Główną, pracownie oraz laboratoria.

Tematy wykładów to m. innymi: ,,Design i Moda – Nowe Drogi w Socjologii”, ,,Rodzina Czartoryskich i jej związki z Hiszpanią z Damą z Łasiczką w tle”, ,,Morfologia bajki Władimira Proppa a współczesne seriale kryminalne’’, „Architekt informacji: kto, co i dlaczego?”, „Patrz uważnie ! O tym w jaki sposób zwodzi nas fotografia ‘’.

Nie zabraknie także warsztatów, konkursów, pokazów, gier i zabaw: gra edukacyjna ,,Hossa czy Bessa" pokazująca mechanizmy rządzące Giełdą, lewitujące magnesy, doświadczenia z elektryczności i elektrostatyki, obserwacja plam słonecznych za pomocą lunety, labirynt filozoficzny, mini warsztaty z języka migowego, warsztaty projektowania wizytówek, szkolenie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie, pokazy robotów, druku i skanowania 3D.

Oprócz wydarzeń odbywających się w Budynku Głównym Uczelni, zorganizowane będą także działania w wybranych budynkach Uniwersytetu; m innymi: Otwarte Pracownie Wydziału Sztuki, gdzie zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia pracowni fotografii, animacji, grafiki cyfrowej, projektowania graficznego (ul. Podbrzezie 3), oraz zwiedzenia pracowni malarstwa, rysunku, wzornictwa, grafiki warsztatowej (litografia, wklęsłodruk, linoryt, serigrafia) - ul. Mazowiecka 43.

W klubie Studenckim ,, Bakałarz’’., przy ul .Ingardena 4 zainteresowani będą mogli odbyć edukacyjną podróż po zróżnicowanych obszarach na 6 kontynentach. Podczas warsztatów

pn: „Podróż, czyli szkoła w terenie” dowiedzą się m. innymi: jak przygotować do się do podróży w najdalsze zakątki ziemi, o czym pamiętać podczas wypraw w różnorodne strefy krajobrazowe od Arktyki do Równika, Jak wygląda wyprawa w Himalaje.

 

Szczegółowy program Dnia Otwartego dostępny będzie wkrótce na stronie głównej Uczelni - www.up.krakow.pl.

 

Wydarzenie to z pewnością okaże się pomocne dla kandydatów w wyborze zarówno wyższej uczelni, jak i konkretnego kierunku studiów; a dla nauczycieli może być dodatkową inspiracją do podjęcia studiów podyplomowych czy kursu doszkalającego.

Uniwersytet Pedagogiczny zapewnia kształcenie dostosowane do potrzeb zmieniającego się rynku pracy, oferując studia na siedmiu wydziałach: Humanistycznym, Filologicznym, Pedagogicznym, Politologii, Geograficzno-Biologicznym, Matematyczno-Fizyczno-Technicznym oraz Sztuki.

 

dzień otowarty uniwersytet pedagogiczny kraków 2018