ul. Stawki 5/7,

00-183 Warszawa

tel. 22 55 49 705; 22 55 49 706

fax. 22 635 79 91

e-mail: info(at)psychologia.pl

http://www.psych.uw.edu.pl

O Wydziale

Wydział Psychologii UW to miejsce gdzie nowoczesna myśl naukowa łączy się z bogatą tradycją. W tym roku świętujemy dwa jubileusze: 200-lecie istnienia Uniwersytetu Warszawskiego oraz 100-lecie powstania pierwszej katedry psychologii na UW. Były to lata intensywnego rozwoju Wydziału jako instytucji kształcącej kolejne pokolenia psychologów. Nasi absolwenci dysponują szeroką wiedzą z psychologii ogólnej, pogłębioną za sprawą zajęć specjalizacyjnych o wybrany obszar zagadnień. Wydział Psychologii jest według pracodawców gwarantem dobrej marki psychologa.

Uniwersytet Warszawski od lat zajmuje pierwsze miejsca w rankingach edukacyjnych, w tym, w najbardziej prestiżowych:

  • Rankingu Uczelni Akademickich „Perspektywy” i „Rzeczpospolita”. Studia na UW z zakresu psychologii od wielu lat oceniane są w rankingach jako najlepsze studia psychologiczne w Warszawie. Ponadto Wydział Psychologii UW zajmuje czołowe miejsce w rankingach obejmujących jednostki kształcące psychologów w całej Polsce (Perspektywy i Rzeczpospolita, Polityka, Wprost, Webometrics, U-Multirank). Wysoki poziom kształcenia, spełniający najwyższe standardy, potwierdzają zdobyte przez Wydział akredytacje i certyfikaty:
  • Wyróżniająca ocena jakości kształcenia we wszystkich kategoriach przyznana przez Państwową Komisję Akredytacyjną (na lata 2010 - 2015)
  • Prestiżowa kategoria A+ przyznana przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych 
  • Certyfikat Jakości Kształcenia przyznawany przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich na wniosek Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej (na lata 2011 - 2016)
Zajęcia na Wydziale Psychologii UW prowadzone są przez specjalistów w swoich dziedzinach, odnoszących sukcesy również zagranicą. Nie tylko uczymy się od najlepszych, ale też studiujemy w gronie najlepszych. Nasi studenci to osoby żywo zainteresowane psychologią, które swoim zaangażowaniem wiele wnoszą do życia Wydziału. Działają w kołach naukowych, organizują wiele ciekawych inicjatyw studenckich zarówno naukowych (konferencje, wykłady), jak i towarzyskich (Otrzęsiny, Połowinki, Święto Wydziału). 
Wydział umożliwia wymianę studencką z uczelniami z Polski i całego świata (m.in. Izrael, Francja, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Portugalia, USA).

Opinie (1)

Kasia Ocena

Sprawdzałam propozycje kilku uczelni, rozmawiałam ze studentami i wniosek jest taki , warto tu studiować. Składam papiery na UW .