Politechnika Białostocka

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku PB

ul. Wiejska 45A

15-351 Białystok

tel. centrala 85 746 90 00 

fax. 85 746 90 15

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku PB

Politechnika Białostocka

ul. Wiejska 45A

15-351 Białystok

tel. centrala 85 746 90 00 

fax. 85 746 90 15

  • PROJEKTOWANIE, UTRZYMANIE I BUDOWA DRÓG - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów jest przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu projektowania, budowy i utrzymania dróg osobom pracującym w przedsiębiorstwach drogowych, administracji drogowej i samorządach, mającym ukończone studia wyższe w innych specjalnościach jak specjalność drogowa. Ukończenie studiów podyplomowych zapewni podniesienie kwalifikacji z zakresu inżynierii drogowej, poznanie nowoczesnych rozwiązań materiałowo-technologicznych w budownictwie drogowym, nabycie wiedzy na temat projektowania tras drogowych, badań ruchu drogowego oraz przygotuje do merytorycznej współpracy z projektantami obiektów inżynierskich i specjalistami z zakresu ochrony środowiska.

    Absolwenci studiów podyplomowych uzyskają dyplom ukończenia studiów podyplomowych na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

    Dowiedz się więcej

     

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ROLNICTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Absolwent studiów podyplomowych Rolnictwo będzie posiadał wiedzę z zakresu gleboznawstwa rolniczego oraz podstaw nawożenia, technologii produkcji roślinnej, ochrony roślin, podstaw produkcji zwierzęcej, organizacji i ekonomiki produkcji rolniczej, prawa rolnego, techniki rolniczej i działalność pozarolnicza na obszarach wiejskich. Po ukończeniu studiów podyplomowych absolwent będzie przygotowany do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Absolwent nabędzie wiedzę, która pozwoli na pozyskanie środków w ramach Wspólnej Polityki Rolnej i funduszy strukturalnych na rzecz działań aktywizujących obszary wiejskie zgodnie z obecnie obowiązującym ustawodawstwem unijnym. Absolwent również zdobędzie uprawnienia do zakupu ziemi.

    Studia podyplomowe są kierowane do osób posiadających wykształcenie na poziomie wyższym (licencjat, studia inżynierskie, magisterskie) różnych kierunków studiów innych niż rolnictwo. Słuchaczami mogą być również osoby bezpośrednio pracujące w rolnictwie, zamierzające nabyć ziemię lub przejąć gospodarstwo po rodzicach oraz osoby chcące uzupełnić swoje wykształcenie o kwalifikacje zawodowe w zakresie rolnictwa.

    Program kształcenia jest zgodny z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz.U.2012. nr 109). Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest dowodem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji rolniczych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

    Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe nadające kwalifikacje rolnicze jest posiadanie przez kandydata dyplomu ukończonych studiów wyższych dowolnej specjalności na poziomie (pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolite magisterskie) zainteresowanych uzupełnieniem wykształcenia o kwalifikacje zawodowe w zakresie rolnictwa.

    Dowiedz się więcej

     

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • WYCENA NIERUCHOMOŚCI - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Założeniem studiów podyplomowych Wycena Nieruchomości jest przygotowanie absolwentów do zadań zawodowych, związanych z odgrywaniem aktywnej roli w procesie szacowania wartości różnych rodzajów nieruchomości. Mają one wykształcić specjalistów zdolnych nie tylko do wykonywania wyceny nieruchomości, ale również ekspertów w dziedzinie szeroko rozumianej gospodarki nieruchomościami.

    Zdobędą oni kompetencje merytoryczne do realizacji zadań takich jak:

    1. posługiwanie się przepisami prawa cywilnego, prawa rzeczowego, prawa zobowiązań, prawa rodzinnego i spadkowego, prawa postępowania administracyjnego, prawa spółdzielczego oraz prawa budowlanego;
    2. wykonywanie analiz z zakresu ekonomii, finansów, bankowości i rachunkowości oraz oceny ekonomicznej efektywności inwestycji;
    3. korzystanie z różnych źródeł informacji o nieruchomościach niezbędnych w procesie wyceny, w tym m.in. z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, ksiąg wieczystych, katastru nieruchomości, map geodezyjnych i kartograficznych, GESUT i innych;
    4. doradztwo w kwestiach gospodarki gruntami i nieruchomościami, a także doradztwo odnośnie ustalania lokalizacji inwestycji oraz współpraca w opracowywaniu ekspertyz
      i analiz dotyczących wartości nieruchomości;
    5. planowanie rozwoju systemów infrastruktury technicznej i związanych z nimi obiektów infrastruktury technicznej oraz towarzyszącej temu opłacie adiacenckiej wynikającej ze wzrostu wartości nieruchomości.

    Dowiedz się więcej

     

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZARZĄDZANIE SZKODAMI OD ZWIERZĄT ŁOWNYCH I CHRONIONYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Absolwenci studiów podyplomowych ”Zarządzanie Szkodami od Zwierząt Łownych i Chronionych” uzyskają niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu ekonomii, rolnictwa i łowiectwa oraz leśnictwa, które stanowią podstawę do wykonywania zawodu rzeczoznawcy przygotowującego ekspertyzy na temat identyfikacji, szacowania i wyceny szkód od dzikich zwierząt.

    Zdobędą najnowszą wiedzę dotyczącą przepisów prawnych związanych z odpowiedzialnością za szkody oraz umiejętności praktyczne w przygotowywaniu ekspertyz na temat identyfikacji i wyceny szkód wyrządzanych przez zwierzęta łowne i chronione. Studia te stanowią ofertę dla pracowników samorządów (gminy, starostwa, urzędy wojewódzkie), lasów państwowych, przedstawicieli kół łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego (PZŁ) oraz organizacji pozarządowych zajmujących się szeroko rozumianą ochroną przyrody i doradztwem rolniczym.

    Absolwenci będą przygotowani do:

    • sporządzania opracowań i ekspertyz uwzględniających aspekty prawne, ekonomiczne i środowiskowe w odniesieniu do szkód wyrządzanych przez dzikie zwierzęta;
    • pełnienia roli doradcy i eksperta posiadającego kompetencje w zakresie wyceny szkód, ich wymiaru gospodarczego i oddziaływania na funkcjonujące ekosystemy;
    • prowadzenia mediacji społecznych z poszanowaniem zasad etycznych i interesów wszystkich stron konfliktów;
    • podejmowania trudnych decyzji z zachowaniem norm moralnych w zakresie zarządzania szkodami od dzikich zwierząt uwzględniających różne uwarunkowania mające wpływ na analizowane zdarzenie;
    • uzupełniania i doskonalenia nabytej wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania szkodami od zwierząt łownych i chronionych.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Białostocka.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)