Politechnika Białostocka

Wydział Mechaniczny PB

ul. Wiejska 45A

15-351 Białystok

tel. centrala 85 746 90 00 

fax. 85 746 90 15

Wydział Mechaniczny PB

Politechnika Białostocka

ul. Wiejska 45A

15-351 Białystok

tel. centrala 85 746 90 00 

fax. 85 746 90 15

  • AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRZEMYSŁOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Oferta studiów podyplomowych na kierunku automatyzacja procesów przemysłowych jest adresowana do absolwentów wyższych uczelni kierunku automatyka i robotyka, którzy chcą poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w zakresie rozwiązywania praktycznych problemów automatyzacji procesów przemysłowych. Studia podyplomowe na kierunku automatyzacja procesów przemysłowych mogą być również podjęte przez absolwentów studiów I lub II stopnia na kierunkach pokrewnych.

    Program studiów obejmuje 234 godzin zajęć dydaktycznych z następujących przedmiotów: systemy automatyzacji i robotyzacji, programowanie sterowników PLC, komputerowe systemy pomiarowe, sieci przemysłowe, wizualizacja procesów, testowanie układów automatyzacji, programowanie sterowników czasu rzeczywistego, programowanie mikroprocesorów ARM.

    Prowadzone przedmioty dotyczą zastosowań współczesnych układów automatyzacji w przemyśle. Ćwiczenia w nowoczesnych laboratoriach dobrane są w taki sposób, aby każdy student zapoznał się z modelami obiektów rzeczywistych i pozyskał umiejętność posługiwania się nimi zarówno od strony sprzętowej, jak i programowej. Zdobyte w ten sposób doświadczenie umożliwi przeniesienie nabytych umiejętności do praktyki przemysłowej.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • DIAGNOSTYKA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Oferta studiów podyplomowych diagnostyka pojazdów samochodowych adresowana jest głównie do absolwentów wyższych uczelni kierunków mechanicznych stykających się w swojej pracy zawodowej z problematyką techniki samochodowej, zatrudnionych w firmach motoryzacyjnych, transportowych, ubezpieczeniowych, centrach likwidacji szkód komunikacyjnych i zakładach napraw pojazdów.

    Studia podyplomowe mogą być również podjęte przez absolwentów studiów I lub II stopnia na kierunkach pokrewnych w celu poszerzenia ich wiedzy i umiejętności zawodowych, których posiadane wykształcenie nie pozwala na pełne zrozumienie budowy i działania pojazdów samochodowych oraz ich zespołów, procesów diagnostyki i eksploatacji pojazdów.

    Głównym celem studiów podyplomowych diagnostyka pojazdów samochodowych jest uzyskanie najnowszej i praktycznie przydatnej wiedzy oraz nowych kwalifikacji w zakresie: budowy i funkcjonowania współczesnych samochodów, w tym diagnostyki i badań pojazdów, systemów automatyzacji w pojazdach, zagadnień bezpieczeństwa i mechaniki ruchu samochodów, zagadnień technicznych i prawnych techniki motoryzacyjnej.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • NOWOCZESNE TECHNIKI WYTWARZANIA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Oferta studiów podyplomowych na kierunku nowoczesne techniki wytwarzania jest adresowana do absolwentów wyższych uczelni kierunku mechanika i budowa maszyn, którzy chcą poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w zakresie rozwiązywania praktycznych problemów związanych z nowoczesnymi technikami wytwarzania. Studia podyplomowe na kierunku nowoczesne techniki wytwarzania mogą być również podjęte przez absolwentów studiów I lub II stopnia na kierunkach pokrewnych.

    Program studiów obejmuje 156 godzin zajęć dydaktycznych z następujących przedmiotów: nowoczesne procesy technologiczne, problemy obróbki skrawaniem, obrabiarki sterowane numerycznie, nowoczesne techniki szybkiego prototypowania, przemysłowe systemy pomiarowe, obróbki erozyjne, projektowanie procesów technologicznych, technika pomiarowa w przemyśle metalowym oraz zarządzanie innowacją.

    Proponowane przedmioty dotyczą zagadnień obróbki ubytkowej i przyrostowej oraz technik wytwarzania, z użyciem nowoczesnych maszyn i urządzeń CNC, inżynierii odwrotnej wraz z użyciem współrzędnościowych maszyn pomiarowych. Ćwiczenia będą prowadzone w nowoczesnych laboratoriach znajdujących się na Wydziale Mechanicznym PB, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt dydaktyczno-pomiarowy.

    Założeniem studiów podyplomowych jest, aby każdy student zapoznał się z obsługą maszyn CNC oraz pozyskał umiejętność posługiwania się oprogramowaniem specjalistycznym służącym do oceny jakości wykonania wyrobów inżynierskich. Nabyte doświadczenie umożliwi podniesienie posiadanych umiejętności praktycznych absolwentów.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • PRZETWÓRSTWO TWORZYW SZTUCZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Oferta studiów podyplomowych przetwórstwo tworzyw sztucznych adresowana jest głównie do absolwentów wyższych uczelni kierunków mechanicznych, którzy chcą podwyższyć swoje kwalifikacje i poszerzyć wiedzę z zakresu fizykochemii polimerów, technik wspomagania komputerowego i symulacji procesów wtryskiwania oraz technik przetwarzania tworzyw termoplastycznych.

    Studia podyplomowe mogą być szczególnie pomocne dla tych magistrów inżynierów, którzy podjęli, bądź będą chcieli podjąć pracę w firmach zajmujących się przetwarzaniem tworzyw sztucznych. Studia podyplomowe przetwórstwo tworzyw sztucznych mogą być również podjęte przez absolwentów studiów I lub II stopnia na kierunkach pokrewnych, w celu poszerzenia wiedzy i umiejętności zawodowych.

    Program studiów zawiera grupę przedmiotów ściśle specjalistycznych oraz ogólnych powiązanych z dotychczas zdobywaną wiedza inżynierską. Umożliwi to uzupełnienie wiedzy oraz lepsze zrozumienie zagadnień specjalistycznych słuchaczy w zależności od tego, w jakiej specjalności uzyskali tytuły zawodowe magistrów inżynierów.

    Studia podyplomowe przygotowują absolwenta do podjęcia pracy na specjalistycznych stanowiskach w szeroko rozumianej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • TECHNIKA CHŁODNICZA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Studia podyplomowe technika chłodnicza adresowane są przede wszystkim do kadry inżynierskiej związanej z branżą: chłodnictwo, klimatyzacja i pompy ciepła. W zakresie programowym zaplanowano zajęcia z zakresu nowoczesnego chłodnictwa i klimatyzacji, wymienników ciepła, najnowszych rozwiązań układów chłodniczych napędzanych niskotemperaturowymi źródłami ciepła.

    W zakresie programowym zawarto podstawy automatyzacji pracy układów chłodniczych oraz informacje o nowych płynach roboczych. W ramach studiów zaplanowano zajęcia przygotowujące do uzyskania kwalifikacji w zakresie tzw. F-Gazowych regulacji prawnych. Studia te są doskonałą okazją do zdobycia bądź uzupełnienia wiedzy w zakresie najnowszych rozwiązań w technice chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła; zajęcia prowadzi fachowa kadra o dużym dorobku naukowym i praktycznym.

    Wykładom towarzyszą ćwiczenia audytoryjne oraz zajęcia laboratoryjne i projektowe, które umożliwiają nabycie niezbędnych umiejętności praktycznych związanych z wykładanymi dziedzinami.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZAAWANSOWANE SYSTEMY CAX - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Oferta studiów podyplomowych zaawansowane systemy CAX adresowana jest głównie do absolwentów wyższych uczelni kierunków mechanika i budowa maszyn, którzy stanowią, bądź chcą stanowić kadrę inżynieryjno-techniczną przedsiębiorstw branży mechanicznej lub chcą podwyższyć swoje kwalifikacje i poszerzyć wiedzę z zakresu szeroko pojętych systemów CAX.

    Studia podyplomowe zaawansowane systemy CAX mogą być również podjęte przez absolwentów studiów I lub II stopnia na kierunkach pokrewnych, w celu poszerzenia ich wiedzy i umiejętności zawodowych. Plan studiów podstawowy nacisk kładzie na praktyczne zapoznanie słuchaczy ze współczesnymi systemami CAD/CAM/CAE.

    Studia te mają na celu przygotowanie pracowników do samodzielnego opracowywania projektów z branży mechanicznej. Prowadzone przedmioty mają na celu prezentację technik i metod związanych z: projektowaniem, doborem materiałów na konstrukcje, obliczeniami inżynierskimi weryfikującymi przyjmowane założenia, badaniami sprawdzającymi opracowywane konstrukcje oraz technikami umożliwiającymi wytwarzanie i kontrolę wymiarową opracowywanych prototypów.

    Studia podyplomowe przygotowują absolwenta do podjęcia pracy na specjalistycznych stanowiskach w szeroko rozumianej branży mechanicznej.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Białostocka.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (1)

tusia_z_wm Ocena odpowiedz

ciekawe miejsce, coraz więcej praktyki oraz możliwości samozatrudnienia. wybrałam inżynierię biomedyczną i nie narzekam, został jeszcze rok