Międzynarodowe studia polskie

Międzynarodowe studia polskie

Dodaj do ulubionych

Międzynarodowe studia polskie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku międzynarodowe studia polskie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku międzynarodowe studia polskie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności międzynarodowe studia polskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | międzynarodowe studia polskie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia międzynarodowe charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku międzynarodowe studia polskiekultura i komunikacja w biznesie, kultura i komunikacja w turystyce, doradztwo kulturowe, translatoryka.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku międzynarodowe studia polskie najczęściej rekrutacja odbywa się na podstawie oceny złożonych przez kandydata wymaganych dokumentów (po uprzedniej rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Rekrutacja odbywa się na podstawie oceny złożonych przez kandydata wymaganych dokumentów (po uprzedniej rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów).

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYNARODOWE STUDIA POLSKIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Międzynarodowe studia polskie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Międzynarodowe studia polskie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Międzynarodowe studia polskie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Międzynarodowe studia polskie studia I stopnia

Międzynarodowe studia polskie studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku międzynarodowe studia polskie

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując międzynarodowe studia polskie

Program studiów i przedmioty

Studia są także przeznaczone dla obcokrajowców, jednak muszą oni posiadać wystarczające do komunikacji kompetencje w zakresie języka polskiego, poświadczone certyfikatem lub egzaminem przeprowadzonym przez uniwersytet.

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzynarodowe studia polskie? Studia kształcą w zakresie obejmującym temat Polski w świecie, zwłaszcza w najbliższym – europejskim kontekście, a także kłądą nacisk na nabywanie ogólniejszej wiedzy o współczesnym świecie jako obszarze kulturowych zróżnicowań i różnorodnych kulturowych transferów.

Dostępne są trzy specjalności: Doradztwo kulturowe, Publicystyka kulturowa oraz Translatoryka. W zależności od wybranego kursu, będziesz mógł rozwijąć umiejętności w zakresie dyskursu językowego, promocji czy dziennikarstwa.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • nauk humanistycznych i społecznych oraz o miejscu studiów nad językiem i kulturą pośród tych dyscyplin naukowych,
 • zagadnień wymiany wartości kulturowych, a zwłaszcza związanych z międzynarodowym dziennikarstwem publicystycznym,
 • tradycji oraz interferencji kultur w świecie współczesnym oraz o najnowszych tendencjach w ich rozwoju
 • współczesnych dokonaniach ośrodków i szkół badawczych z dziedziny badań nad językiem i kulturą oraz wybranej specjalności,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku międzynarodowe studia polskie?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek międzynarodowe studia polskie jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku międzynarodowe studia polskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk humanistycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na powyższym kierunku będziesz miał okazję poznać specyfikę kultury polskiej oraz jej związków z innymi kulturami na świecie. Ponadto zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu teorii i historii sztuki, literatury oraz szeroko pojętego biznesu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Nowe media w biznesie i współpraca z mediami
 • Etykieta biznesowa w komunikacji międzykulturowej
 • Retoryka i erystyka
 • Komunikacja niewerbalna

Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku międzynarodowe studia polskie zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. W ramach zajęć nauczysz się dokonywać analizy wybranych zjawisk kulturowych i społecznych. Studenci nauczą się także analizować i interpretować teksty z kanonu literatury polskiej i światowej.

Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności komunikacyjne oraz poznasz specjalistyczną terminologię stosowaną w biznesie, branży turystycznej czy kulturowej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Adresatem tych studiów są nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy zainteresowani dziedzictwem oraz kulturą naszego kraju. Kierunek da Ci możliwość poznania kultury polskiej z perspektywy międzynarodowej oraz międzykulturowej.

Dostępnych jest kilka ciekawych specjalności, co sprawi, że każdy znajdzie dla siebie interesujący aspekt w zakresie tego obszernego tematu.

Niezależnie od tego czy chcesz zostać doradcą kulturowym, dziennikarzem czy literaturoznawcą Międzynarodowe studia polskie są ciekawą możliwością zgłębienia wiedzy na temat bogatej przeszłości oraz obecnych relacji międzynarodowych naszego kraju!

 

5. Gdzie studiować międzynarodowe studia polskie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek międzynarodowe studia polskie:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku międzynarodowe studia polskie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

W zależności od uczelni studia pierwszego stopnia na kierunku międzynarodowe studia polskie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają cztery semestry i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku międzynarodowe studia polskie

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Międzynarodowe studia polskie? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach naukowych i instytucjach kultury, których działalność ma wymiar międzynarodowy, sferach wymiany i współpracy międzynarodowej czy dziennikarz lub ekspert so spraw norm oraz konwencji zachowań komunikacyjno-kulturowych.

Jeżeli zatem chcesz zostać specjalistą w zakresie relacji Polski z innymi państwami to Międzynarodowe studia polskie polskie mogą być początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Absolwent kierunku międzynarodowe studia polskie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • dziennikarz kulturowy,
 • pracownik do spraw promocji,
 • pracownik w instytucjach kultury,
 • pracownik instytucji Unii Europejskich,
 • pracownik administracji państwowej.

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA POLSKIE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie