INŻYNIERIA TRANSPORTU LĄDOWEGO

INŻYNIERIA TRANSPORTU LĄDOWEGO

Inżynieria transportu lądowego studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Inżynieria transportu lądowego to propozycja kształcenia, która największy nacisk kładzie na pozyskanie wiedzy na temat infrastruktury transportu, budowy i eksploatacji środków transportu oraz inżynierii ruchu.

Oczywiście, jest to tylko element znacznie większej całości, dlatego studenci zaznajamiają się również z: zasadami zarządzania łańcuchami dostaw, metodami optymalizacji procesów logistycznych, audytowaniem i certyfikowaniem jakości w logistyce, jak również jednostkami ładunkowymi w systemach logistycznych. Ponadto nabywają umiejętności w zakresie: zarządzania magazynem, projektowania sieci elektroenergetycznych, analizowania i organizowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie, projektowania oraz zarządzania i usprawniania procesów w łańcuchu dostaw, prognozowania i modelowania ruchu towarowego i pasażerskiego, jak również planowania zagospodarowania przestrzeni produkcyjnej i magazynowej.

Co po studiach? Absolwenci przygotowani są do podjęcia pracy w: przedsiębiorstwach transportowych oraz spedycyjnych i logistycznych, działach planowania zaopatrzenia, działach sterowania produkcją, działach zarządzania magazynem, parkach przemysłowych, centrach logistycznych, zakładach komunikacji publicznej.

 

Uczelnie, gdzie INŻYNIERIA TRANSPORTU LĄDOWEGO jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

Komentarze (0)