Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
Łódź
POKAŻ
Specjalności na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
Studia na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej - uczelnie >
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest rozmowy kwalifikacyjnej.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej: historia gospodarcza kinematografii, realizacja etiud szkolnych, fotografia, wstęp do prawa produkcji filmowej, historia filmu.
Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że mamy w Polsce Państwową Szkołę Filmową w Łodzi, która w rankingach światowych cieszy się aż drugim miejscem, a przed nią jest tylko szkoła w Londynie.
Powinieneś jednak wiedzieć, że aby dostać się na te studia Twoje egzaminy maturalne wcale nie muszą być zdane na najwyższą liczbę procentów - wymagane jest po prostu ich zdanie, a to co liczy się najbardziej to rozmowa kwalifikacyjna, podczas której poruszane są tematy ekonomiczne, prawne oraz podstawowa wiedza o teatrze i kinie.
Ma to na celu sprawdzenie Twoich predyspozycji i wiedzy oraz Twoich chęci na pozostanie w przyszłości kierownikiem produkcji. Ma to na celu sprawdzenie jak radzisz sobie ze stresem i czy umiesz wybrnąć z trudnej sytuacji. Warto wspomnieć również, że jest to jedyny kierunek na łódzkiej Filmówce, który nie jest jednolity, co znaczy, że można zrobić osobno sam stopień licencjacki.
Co więcej - zajęcia prowadzą eksperci, tzw. “ludzie filmu” oraz swoje umiejętności możesz rozwijać podczas praktycznych zajęć, w ramach których zajmujesz się takimi projektami jak produkcja etiudy studenckiej, wideoklipów i tym podobne.
Studia na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Czy wiesz kto tak naprawdę dostaje statuetkę Oscara za najlepszy film? Nie, nie jest to reżyser. Nie są to aktorzy. Są to producenci filmu. To oni dbają o każdy najmniejszy szczegół od samego początku produkcji filmu, to oni dokonują wszystkich potrzebnych kalkulacji, to oni ustalają grafiki, wybierają lokalizacje, upewniają się że każdy drobiazg, każdy malutki rekwizyt jest udokumentowany.
Mówi się, że producent jest trochę każdym po kolei - reżyserem, montażystą, dźwiękowcem. Jedno jest pewne - posiada on bardzo szeroką wiedzę na temat tego, czym się zajmuje, ale i na temat samego filmu, jego historii i wszystkiego, co z nim związane.
Jeśli zatem jesteś osobą pewną siebie, punktualną, posiadającą zmysł organizacyjny, cierpliwą, skrupulatną, potrafiącą działać pod presją czasu oraz otwartą w kontaktach interpersonalnych, a w dodatku świat filmu nie jest Ci obcy - studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej mogą okazać się odpowiednimi dla Ciebie!
3. Gdzie studiować Organizację produkcji filmowej i telewizyjnej
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej:
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej studia niestacjonarne
Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej studia I stopnia
Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej studia II stopnia
Miasta, które oferują studia na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia