Prawo podatkowe i rachunkowość

Prawo podatkowe i rachunkowość

Dodaj do ulubionych

Prawo podatkowe i rachunkowość studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość rozpocznie się 5 maja 2023 r. i potrwa do 18 września 2023 r. | prawo podatkowe i rachunkowość - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności prawo podatkowe i rachunkowość możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym | prawo podatkowe i rachunkowość - uczelnie >

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich - na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku przekroczenia przyjętego limitu zgłoszeń w pierwszej kolejności zostaną przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia kierunku studiów należącego do dziedziny nauk społecznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Prawo podatkowe i rachunkowość stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Prawo podatkowe i rachunkowość - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo podatkowe i rachunkowość studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo podatkowe i rachunkowość studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość

Forma studiów
II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo podatkowe i rachunkowość

Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowe? Studia kształcą w zakresie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu prawa oraz rachunkowości.
Dzięki takiemu połączeniu zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa podatkowego czy gospodarczego z wybranymi elementami kształcenia na kierunkach o charakterze ekonomicznym. Aby zostać studentem Prawa podatkowego i rachunkowości należy ukończyć studia licencjackie z obszaru nauk społecznych.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • prowadzenia podatkowo-prawnej obsługi przedsiębiorstwa oraz prowadzenia ksiąg rachunkowych,
 • sporządzania oraz analizy sprawozdań finansowych,
 • rachunkowości przedsiębiorstw oraz dotyczących ich prawa podatkowego,
 • doradztwa podatkowego oraz rachunkowego,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość określane są jako innowacyjne i interdyscyplinarne. Połączenie wiedzy prawniczej z zarządzaniem i rachunkowością jest możliwe w trakcie kształcenia w trybie stacjonarnym bądź niestacjonarnym. Studia niestacjonarne prowadzone są w trakcie zjazdów weekendowych.

 

Studia na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia przewiduje zajęcia odnoszące się do prawa podatkowego, prawa gospodarczego, prawa handlowego, a także z zakresu finansów i rachunkowości bądź zarządzania.

W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, opodatkowanie dochodu w prawie polskim, sprawozdania finansowe w świetle regulacji międzynarodowych, instytucje prawa cywilnego w procesie zarządzania przedsiębiorstwem, międzynarodowe i europejskie prawo podatkowe.

Teoretyczne kształcenie ma wydźwięk praktyczny. Studenci, którzy wybrali tryb stacjonarny, są także zobowiązani do realizacji praktyk zawodowych, które pozwolą zweryfikować zdobytą wiedzę.

Dzięki gruntownemu wykształceniu i zdobywanym umiejętnościom absolwenci z powodzeniem mogą prowadzić podatkowo-prawną obsługę przedsiębiorstwa. Sporządzają i analizują sprawozdania finansowe oraz prowadzą księgi rachunkowe.

Są cennymi specjalistami w zakresie kwestii biznesowo-podatkowych, dlatego tak wiele firm poszukuje absolwentów prawa podatkowego i rachunkowości i pragnie korzystać z ich wiedzy i porad.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Sektor gospodarczy wymaga obecnie wszechstronnie wykształconych specjalistów w zakresie prawa podatkowego, którym nie obca jest rachunkowość.

Z myślą o wypełnieniu tej luki na rynku powstał kierunek w ramach studiów magisterskich o nazwie Prawo podatkowe i rachunkowość, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnych firm. Studia pozwolą absolwentom na swobodne poruszanie się w doradztwie biznesowo-podatkowym.

Jeżeli zatem myślisz o pracy w takim środowisku to Prawo podatkowe i rachunkowość mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

4. Gdzie studiować Prawo podatkowe i rachunkowość

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo podatkowe i rachunkowość:

 

Ile trwają studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość?

Studia na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia medyczne możesz realizować zazwyczaj w ramach pierwszego i/lub drugiego stopnia bądź w formie jednolitych studiów magisterskich. Kierunek prawo podatkowe i rachunkowość realizowany jest na studiach magisterskich (drugiego stopnia), które trwają cztery semestry, czyli dwa lata. Studia drugiego stopnia zapewniają w tym przypadku tytuł magistra i pozwalają uszczegółowić wiedzę na studiach podyplomowych. Studia magisterskie stanowią poszerzenie wiedzy dla stopnia pierwszego kierunków pokrewnych z zakresu prawa lub rachunkowości.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo podatkowe i rachunkowość

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako pracownik placówek administracji skarbowej, główny księgowy, kierownik biura rachunkowego, kierownik działu finansowego czy dyrektor finansowy.

Połączenie wiedzy z zakresu prawa podatkowego oraz rachunkowości sprawia, że powinieneś bez problemu znaleźć pracę w zawodzie w dobie zapotrzebowania na specjalistów z kompetencjami interdyscyplinarnymi, które zdobędziesz podczas studiów na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość

Jeżeli zatem nie przeraża Cię świat biznesu to Prawo podatkowe i rachunkowość może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tym zakresie!

 

Absolwent kierunku prawo podatkowe i rachunkowość znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik placówek administracji skarbowej,
 • główny księgowy,
 • kierownik biura rachunkowego,
 • kierownik działu finansowego,
 • dyrektor finansowy.

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia