Prawo w biznesie

Prawo w biznesie

Dodaj do ulubionych

Prawo w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Prawo w biznesie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku prawo w biznesie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo w biznesie rozpocznie się 15 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | prawo w biznesie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności prawo w biznesie możesz podjąć na 4 uczelniach publicznych oraz 17 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | prawo w biznesie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z prawa w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku prawo w biznesie: international business, kadry i płace, mediacje i negocjacje, menedżer ds. zgodności - compliance officer, negocjacje, arbitraż i mediacje, prawne aspekty nowych technologii, prawo e-commerce, prawo i finanse, prawo i hr.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku prawo w biznesie najczęściej przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Prawo w biznesie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Prawo w biznesie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

UCZELNIE, GDZIE PRAWO W BIZNESIE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Akademia Kujawsko-Pomorska

Akademia Kujawsko-Pomorska

Administracja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku administracja

Pokaż więcej
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Administracja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku administracja

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

Ekonomia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Ekonomia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Administracja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku administracja

Prawo w biznesie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo w biznesie studia niestacjonarne

Prawo w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo w biznesie studia I stopnia

Prawo w biznesie studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo w biznesie

Forma studiów
II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo w biznesie

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo w biznesie? Studia przygotują Cię do podjęcia pracy przy obecnych realiach rynkowych. Zdobędziesz bowiem nie tylko wiedzę z zakresu ekonomii oraz prawa, ale także praktyczne umiejętności o zasadach funkcjonowania oraz prowadzenia biznesu.

Obce nie będzie Ci zawieranie umów gospodarczych, współpracy biznesowej oraz zarządzaniem przedsiębiorstwem. Co więcej, będziesz w stanie rozwiązać problemy prawne oraz służyć prawniczą radę w zakresie biznesu.

Program jest realizowany w ramach studiów magisterskie, które trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułem magistra prawa w biznesie. Warto jednak wiedzieć, że studia nie umożliwiają aplikowania na aplikacje prawnicze, będziesz jednak mieć wiedzę pozwalającą na podjęcie pracy w szeroko pojętym środowisku biznesowy.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • prawa, ekonomii, zarządzania,
 • prawa gospodarczego,karnego gospodarczego, administracyjnego oraz ubezpieczeń społecznych, finansów oraz podatków w działalności gospodarczej,
 • realizowana zadań dotyczących sporządzania biznesplanu, wydatkowania środków publicznych, zarządzania przedsiębiorstwem, tworzenia podstawowej dokumentacji,
 • języka obcego – chińskiego lub rosyjskiego od podstaw,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku prawo w biznesie?

 

1. Tryb i typ studiów

Kierunek prawo w biznesie możesz realizować zarówno na studiach dziennych, jak i niestacjonarnych. W zależności od wybranej uczelni studia stacjonarne są płatne bądź bezpłatne, natomiast studia niestacjonarne zawsze wiążą się z opłatą za semestr kształcenia. Zastanów się, która opcja odpowiada Ci bardziej – kształcenie od poniedziałku do piątku (studia dzienne) czy zajęcia weekendowe (studia zaoczne)?

 

Studia na kierunku Prawo w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

W programie kształcenia znajdziesz szereg zajmujących przedmiotów, które pozwolą zajmować się w przyszłości nie tylko stricte prawem, ale i biznesem bądź finansami.

Studenci uczęszczają na takie zajęcia jak na przykład: podstawy prawa administracyjnego, prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej, prawo spółek handlowych, programy prawnicze, procedury pozyskiwania funduszy UE, finanse publiczne.

Program zajęć dostosowywany jest także do oferty specjalizacyjnej. Studenci zdobywają umiejętności cenne w biznesie, takie jak możliwość negocjacji lub mediacji, zarządzanie konfliktem, odnajdowanie się w psychologii biznesu. Ważna jest także komunikatywność i chęć współpracy w grupie.

Zdolności kierownicze pozwolą Ci prowadzić działalność gospodarczą lub zarządzać zespołem osób, z którymi przyjdzie Ci pracować.

Absolwenci potrafią w prawidłowy sposób interpretować regulacje prawne odnoszące się do kredytów i gwarancji bankowych, a także mogą zarządzać aktywami i pasywami przedsiębiorstw. Tworzą umowy handlowe, obsługują spółki prawa handlowego; zajmują się doradztwem i planowaniem.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Zarządzanie przedsiębiorstwem to niezwykle istotny aspekt całej gospodarki. Aby zrobić to w sposób skuteczny konieczna jest wiedza z zakresu regulacji prawnej obrotu gospodarczego.

Dlatego też studia na kierunku Prawo w biznesie kształcą specjalistów, których wykształceniu stanowi odpowiedź na zapotrzebowania współczesnego rynku. Jeżeli zatem nie jest Ci obcy świat biznesu oraz gospodarki to prawo w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

4. Gdzie studiować Prawo w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo w biznesie:

Ile trwają studia na kierunku prawo w biznesie?

Studia na kierunku Prawo w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

W zależności od wybranej uczelni kierunek prawo w biznesie możesz realizować na pierwszym i/lub drugim stopniu. Dwa komplementarne cykle kształcenia uzupełniają się nawzajem. Studia licencjackie (pierwszego stopnia) gwarantują zdobycie podstawowej wiedzy w ciągu trzech lat i kończą się tytułem licencjata. Studia magisterskie (drugiego stopnia) poszerzają zdobytą wiedzę i pozwalają uzyskać tytuł magistra. Trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Dwuetapowy cykl kształcenia umożliwia zdobycie potrzebnych kwalifikacji, między innymi dzięki realizowanym specjalizacjom.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo w biznesie

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent prawo w biznesie? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako asystent zarządu w dziale finansowo-księgowym, personalnym lub prawnym, a także w organizacjach pozarządowych zajmujących się prowadzeniem działalność gospodarczej.
Pracę będziesz mógł także podjąć w administracji publicznej. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem jesteś osobą przedsiębiorczą i masz głowę pełną pomysłów to prawo w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
 
Absolwent kierunku prawo w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • asystent zarządu spółki,
 • pracownik administracji państwowej,
 • pracownik organizacji samorządowej,
 • pracownik urzędu gminy,
 • pracownik w dziale księgowo-finansowym.

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE

Komentarze (1)

Marika odpowiedz

Myślę, że to bardzo dobry kierunek, który przygotuje do pracy w wielu firmach, tym bardziej, że regulacje prawne w biznesie są ogromnie ważne. 

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie