Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia

Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia

Dodaj do ulubionych

Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, pociąga Cię to co odległe i orientalne, egzotyczne miejsca, tak inna od naszej kultura i tryb życia; jeżeli chciałbyś poznać język i zwyczaje ludzi z drugiego końca świata oraz wykorzystać to w praktyce zawodowej, powinieneś wziąć pod uwagę kształcenie wyższe na kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia. Programowo i zgodnie z ich nazwą obejmują one całą Azję Wschodnią - ze szczególnym uwzględnieniem Chin, które są najbardziej znaczącym krajem w tamtej części globu, ale również jednym z najbardziej znaczących państw całego świata. Studia azjatyckie są studiami filologicznymi, zatem student pozna nie tylko język (np. mandaryński), ale także kulturę kraju, danego regionu, tradycje i obyczaje, które ukształtowały ich wygląd teraźniejszy oraz współczesne problemy i zagadnienia polityczno-społeczne. Dowie się również jak działają służby dyplomatyczne, różne organizacje międzynarodowe oraz biznes i rynek azjatycki. Jest to kierunek studiów skierowany stricte do osób o silnych zainteresowaniach azjatyckich oraz ambitnych, ponieważ nie jest to kierunek łatwy. Muszą to być również osoby o pewnych zdolnościach językowych, mające łatwość w opanowywaniu ich, gdyż języki azjatyckie nie należą do najłatwiejszych - przeciwnie, są najtrudniejszymi, na czele z naszym rodzimym językiem.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów znajdą się przedmioty ukierunkowane typowo na Azję, ale też moduły przedmiotów z wiedzy o współczesnym świecie, technologie informacyjne i tym podobne. W swoim planie zajęć na pewno znajdą się takie przedmioty jak cywilizacje Azji a Europa, międzynarodowe stosunki polityczne i miejsce w nich Azji, kultura kulinarna i biesiadna: Chiny, Japonia, Birma, Indie, kraje arabskie z nauką jedzenia pałeczkami; praktyczna nauka języka chińskiego, język angielski, podstawowe różnice między cywilizacją konfucjańską a zachodnią, Japonia - kraj, ludzie i potencjał, historia Bliskiego Wschodu i Indii, historia Azji Wschodniej, kultura polityczna Japonii, klasyczna i nowoczesna myśl społeczno-polityczna Chin, wprowadzenie do protokołu dyplomatycznego, zasady prowadzenie negocjacji w różnych kulturach, kultury prawne i sądownicze Zachodu i Azji i wiele podobnych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, język obcy, biologia, chemia, filozofia, fizyka z astronomią, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA AZJATYCKIE: CHINY I AZJA WSCHODNIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia azjatyckie: chiny i azja wschodnia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • praktycznej nauki języka chińskiego
   • podstawowych informacji na temat krajów azjatyckich
   • znajomości azjatyckiej kultury biznesu
   • protokołu dyplomatycznego
   • międzynarodowych stosunków polityczno-gospodarczych

   Jak wyglądają studia na kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie związana z naukami humanistycznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia będą mieli okazję zdobyć kompleksową wiedzę kulturoznawczą, historyczną, społeczną czy humanistyczną. W toku studiów dowiedzą się więcej na temat historii, kultury oraz literatury Chin, Korei i Japonii. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów o tematyce oscylującej wokół powyższych zagadnień. Oto wybrane z nich:

   • Azja w stosunkach międzynarodowych
   • Wprowadzenie do protokołu dyplomatycznego
   • Dyplomacja europejska w krajach azjatyckich w praktyce
   • Azjatyckie lektury literackie

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na powyższym kierunku będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jednym z ważniejszych elementów kształcenia będzie nauka języka chińskiego i jego zastosowania w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek, rozwiną także umiejętności z zakresu dokonywania analizy wybranych zjawisk społecznych, kulturowych i gospodarczych w Azji Wschodniej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które odbędą się w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy zdecydują się na tę opcję, na naukę poświęcą trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymają tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku studia azjatyckie: chiny i azja wschodnia na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia

   Absolwent kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • placówkach dyplomatycznych
   • ambasadach
   • tłumacz
   • przedstawiciel firm i korporacji współpracujących z krajami azjatyckimi
   • Szkolnictwie
   • korespondent zagraniczny w Azji

   Komentarze (0)