Studia historyczno-społeczne

Studia historyczno-społeczne

Studia historyczno-społeczne studia

Studia historyczno-społeczne studia - kierunek studiów

Historia i społeczeństwo jaki dziedziny nauki mają ze sobą niewątpliwie wiele wspólnego. Na zajęciach z historii w szkole uczymy się nie tylko o tym, kto podbijał jakie kraje, kto opatentował jakie wynalazki, ale przede wszystkim uczymy się jak funkcjonowali ludzie kiedyś, jak wyglądały ich struktury społeczne, warunki do życia i organizacja życia społecznego poczynając od wsi, a kończąc na wielkich imperiach jak Osmańskie czy Rzymskie. Jeżeli polem Twoich zainteresowań były właśnie te aspekty życia ludzkiego - historia i życie w społeczeństwie - powinieneś zainteresować się zgłębieniem tej wiedzy, podejmując unikatowe wykształcenie w skali kraju na kierunku studia historyczno-społeczne. Dadzą Ci one na pewno wykształcenie humanistyczne, ale umiejętności takie jak przeprowadzanie różnorakich badań społecznych, co przygotuje Cię do pracy zarówno w szkołach, jak i administracji rządowej, pozarządowej oraz nawet w mediach. Co ważne: podczas rejestracji na te studia dokonujesz wyboru specjalizacji. Możesz wybrać moduł historyczny, praktyczny bądź społeczny. Sam moduł praktyczny posiada cztery inne a są to: moduł administracyjny, edytorski, publicystyczny i turystyczny.

Program modułu historycznego dostarczy Ci takich kwalifikacji zawodowych, jakie posiadają absolwenci studiów stricte historycznych. Zatem możesz się spodziewać, że w planie Twoich zajęć znajdą się takie przedmioty jak historia powszechna, historia Polski, metodologia historii ale też bazy danych i multimedia. Moduł społeczny natomiast da Ci możliwość wybrania ścieżki socjologa lub antropologa, ale również przeprowadzania swoich badań socjologiczno-antropologicznych o szerokim zakresie tematycznym. W ramach tego modułu studenci będą uczęszczali na zajęcia z zakresu polityki międzynarodowej i krajowej współczesnego świata.

Moduł praktyczny oferuje naukę w aspekcie administracji, prawa europejskiego, edytorstwa, składu wydawniczego, pisarstwa i publicystyki czy obsługi ruchu turystycznego oraz jego funkcjonowania i geografii Europy wraz ze znajomością najważniejszych zabytków. Wszystkie zdobyte umiejętności będziesz miał możliwość przetestować na praktykach i stażach.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując studia historyczno-społeczne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • przewodnictwa historycznego
 • znajomości historii powszechnej i polskiej
 • podstaw historii chrześcijaństwa
 • znajomości funkcjonowania instytucji kultury
 • orientacji we współczesnym życiu naukowym i kulturalnym
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia historyczno-społeczne

Absolwent kierunku studia historyczno-społeczne znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • administracji publicznej
 • przemyśle medialnym
 • organizacjach pozarządowych
 • szkolnictwie
 • branży turystycznej
 • wydawnictwach
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia historyczno-społeczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, język polski, matematyka, filozofia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku STUDIA HISTORYCZNO-SPOŁECZNE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Studia historyczno-społeczne

STUDIA HISTORYCZNO-SPOŁECZNE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Historyczne

     Komentarze (0)