Studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo)

Studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo)

Dodaj do ulubionych

 

Studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo) studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Tak samo jest w tym przypadku - studiując na kierunku studia międzykulturowe: analityka żywności i środowiska wodnego po pierwszym roku studiów wybierasz kierunek technologia żywności i żywnienie człowieka bądź kierunek rybactwo.

W ramach kierunku rybactwo zostaniesz wyszkolony, aby umieć rozpoznać stan zdrowotny ryb, jak technicznie je poławiać, zabezpieczać oraz transportować, rekultywować środowisko wodne, jak zarządzać przedsiębiorstwem rybackim oraz w wielu innych przydatnych w rybactwie zajęciach. Zanim staniesz się absolwentem będziesz uczęszczać na takie zajęcia z zakresu takich nauk jak matematyka, fizyka, biologia, mikrobiologia, genetyka, chemia, biochemia, hydrochemia, taksonomia ryb, anatomia i embriologia ryb, metoda chowu i hodowli ryb, ekologia i ochrona wód, rybactwo na wodach otwartych, choroby ryb i toksykologia, wylęgarnictwo i tym podobne na przykład poruszające prawne i ekonomiczne aspekty rybactwa. Pamiętaj, że możesz wybrać drugą opcję - technologię żywności i żywienia człowieka. W ramach kierunku technologia żywności i żywnienie człowieka zostanie Ci przekazana wiedza z zakresu podstaw produkcji żywności, inżynierii żywności, jej utrwalania, metod i technik analizy chemicznej, fizykochemicznej, biologicznej i sensorycznej. Kierunek ten łączy wiedzę z zakresu chemii, biologii, techniki i fizyki. Przedmioty, jakie mógłbyś spotkać w swoim planie zajęć to ekonomia, ekologia i ochrona środowiska, maszynoznawstwo, mikrobiologia żywności, gospodarka wodna i energetyczna, chłodnictwo żywności, przetwórstwo mleka i mięsa oraz wiele innych.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo)

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • technologii żywienia i rybactwa
 • chemii żywności, przetwórstwa
 • nauk przyrodniczych i środowiska wodnego
 • znajomości technik oceny ryb, ich jakości i zdrowotności
 • badania środowisk wodnych i lądowych
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo)

Absolwent kierunku studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo) znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • laboratoriach zakładów przetwórstwa żywności
 • stacjach sanitarnoepidemiologicznych
 • zakładach higieny weterynaryjnej
 • analityk żywnościowy
 • przemyśle spożywczym
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo), na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, matematyka, język polski, język obcy, przedmiot dowolony.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA MIĘDZYKIERUNKOWE: ANALITYKA ŻYWNOŚCI I ŚRODOWISKA WODNEGO (TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA, RYBACTWO)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo)

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Czas trwania studiów na kierunku studia międzykierunkowe: analityka żywności i środowiska wodnego (technologia żywności i żywienie człowieka, rybactwo) na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Komentarze (0)