Bezpieczeństwo w biznesie

Bezpieczeństwo w biznesie

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bezpieczeństwo w biznesie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym | bezpieczeństwo w biznesie - uczelnie >

Opis kierunku

Kierunek bezpieczeństwo w biznesie ma charakter interdyscyplinarny. Unikatowa propozycja kształcenia przygotowuje studentów do rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem, ale w kontekście bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach prywatnych i instytucjach publicznych współpracujących z biznesem. Studia łączą nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o bezpieczeństwie oraz nauki z obszaru ekonomii i finansów.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku bezpieczeństwo w biznesie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci zawodowo zajmują się zapewnianiem bezpieczeństwa w różnym zakresie, a także zarządzaniem kryzysowym, które związane jest z organizacją imprez masowych, przewozem towarów i osób, monitorowaniem zagrożeń oraz zarządzaniem infrastrukturą miejską.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie:

 • fizyka,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Bezpieczeństwo w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Bezpieczeństwo w biznesie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo w biznesie studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo w biznesie studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie

niestacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE?

Bezpieczeństwo w biznesie to kierunek, który odpowiada na problemy aktualnych wyzwań, pojawiających się w biznesie. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów zewnętrznych i mają formę ćwiczeń lub laboratoriów.

Studenci w trakcie realizowanych przedmiotów uczą się diagnozować, analizować i oceniać ryzyko wyzwań, które pojawiają się w otoczeniu biznesowym. Nabywają wiedzę, która umożliwia stosowanie prawnych procedur z zakresu zarządzania bezpieczeństwem, zapoznają się z bezpieczeństwem systemów finansowych, a także z metodami zarządzania ryzykiem w transporcie, spedycji i logistyce. Będziesz miał/a okazję zgłębiać zagadnienia odnoszące się do bezpieczeństwa w nieruchomościach biznesowych oraz bezpieczeństwa imprez masowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Bezpieczeństwo w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunek bezpieczeństwo w biznesie umożliwi Ci zdobycie wiedzy odnoszącej się do nauk o zarządzaniu i jakości, nauk o bezpieczeństwie, oraz ekonomii i finansów w odniesieniu do bezpieczeństwa teleinformatycznego i cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa energetycznego i środowiskowego, technik pracy menedżera, bezpieczeństwa finansowego i zarządzania ryzykiem, zarządzania bezpieczeństwem publicznym, bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych, zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Studenci mają okazję zdobyć umiejętności informatyczne, które łączą się z wiedzą z zakresu ochrony danych i informacji. Nabywają kompetencje związane z zarządzaniem zespołami i pracą w grupie. Zdobywają także wiedzę i zdolności potrzebne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE?

Studia na kierunku Bezpieczeństwo w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE?

Absolwenci bezpieczeństwa w biznesie mogą być zatrudniani zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Są przygotowani do pracy w zespołach zarządzania kryzysowego w firmach, jednostkach samorządu terytorialnego, koordynowania prac zespołów zabezpieczających imprezy masowe czy też odpowiadających za utrzymanie właściwego poziomu bezpieczeństwa publicznego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo w biznesie:

 • instytucje i firmy prywatne, które oferują profesjonalne usługi z zakresu zapewniania bezpieczeństwa
 • struktury centralnej i terenowej administracji rządowej
 • organizacje pozarządowe
 • ośrodki doradcze
 • sektor edukacji dla bezpieczeństwa
 • zespoły zarządzania kryzysowego

Wykształcenie absolwentów bezpieczeństwa w biznesie obejmuje elementy związane z umiejętnościami informatycznymi oraz wiedzą odnoszącą się do ochrony danych i informacji. Umożliwi to podjęcie pracy odnoszącej się do administrowania i koordynowania ochrony danych i informacji, a także zapewniania bezpieczeństwa oprogramowania i systemów teleinformatycznych.

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie