Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku bezpieczeństwo publiczne | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku bezpieczeństwo publiczne możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | bezpieczeństwo publiczne - uczelnie >
Opis kierunku
Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.
Bezpieczeństwo publiczne to kierunek stanowiący odpowiedź na zapotrzebowanie rynku zatrudnienia. Dziś bowiem notuje się coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak zaplanować świadome działania prewencyjne oraz jak powinna wyglądać mądre zarządzanie kryzysowe. Tego wszystkiego nauczą się studenci kierunku bezpieczeństwo publiczne.
Praca po studiach
Co ważne – swoje kompetencje będą opierać oni na stabilnych podstawach teoretycznych, obejmujących interdyscyplinarne zagadnienia. Studenci poznają bowiem podstawy prawa, zarządzania czy funkcjonowania instytucji w sektorze publicznym. Po zakończeniu nauki absolwenci będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych publicznych organach zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa publicznego.
Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z procesem rekrutacyjnym, ponieważ uczelnie ustalają go indywidualnie. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Wymagania rekrutacyjne są zmienne i zależą od poziomu i trybu kształcenia
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek bezpieczeństwo publiczne stanowi badawczą odpowiedź na nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. W trakcie zdobywanego wykształcenia będzie miał/a okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do roli sił zbrojnych w zapewnieniu porządku publicznego, do cywilizacyjnych, kulturowych i ekonomicznych aspektów ochrony, a także sposobów zwalczania przestępczości.
Studia w zakresie bezpieczeństwa publicznego są idealne dla osób odważnych, sumiennych, wykazujących się determinacją w dążeniu do celu. Powinieneś/powinnaś być odporny/a na stres, lubić adrenalinę, interesować się bezpieczeństwem. Będziesz przygotowywany/a do podjęcia pracy w organach ścigania oraz o pełnieniu służby dla kraju.
Studia na kierunku Bezpieczeństwo publiczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Studenci bezpieczeństwa publicznego uczęszczają na szereg najważniejszych przedmiotów, w których trakcie zapoznają się z systemem politycznym państwa, bezpieczeństwem środowiskowym, bezpieczeństwem zewnętrznym i wewnętrznym RP, przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu RP, systemami zarządzania kryzysowego w administracji publicznej.
Nabędziesz umiejętności sprowadzające się do rozwiązywania konfliktów i profesjonalnej współpracy z negocjatorami. Będziesz miał/a okazję poznać problematykę zarządzania w sytuacjach kryzysowych, zgłębisz zagadnienia odnoszące się do działalności przestępczej i terroryzmu.
Rozwiniesz również predyspozycje językowe w zakresie posługiwania się językiem obcym na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Bezpieczeństwo publiczne trwają 3 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwenci bezpieczeństwa publicznego mają bardzo wiele możliwości zawodowych. Zatrudniani są w administracji samorządowej i rządowej, jednostkach zarządzania kryzysowego, jak również w straży miejskiej, żandarmerii wojskowej, formacjach ochrony osób i mieni. Stają się specjalistami do spraw bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bezpieczeństwo publiczne:
Możesz pracować również w policji, straży pożarnej, służbie celnej, straży granicznej, w wojskowości oraz w instytucjach bezpieczeństwa publicznego o zasięgu międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Bezpieczeństwo publiczne
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia