Dodaj do ulubionych

COSMETOLOGY studia – kierunek studiów

Studia na kierunku cosmetology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku cosmetology
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku cosmetology rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | cosmetology - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności cosmetology możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | cosmetology - uczelnie >

Opis kierunku

W czasie studiów na kierunku cosmetology, studenci zdobędą wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych i chemicznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat anatomii, dermatologii, medycyny estetycznej czy biochemii. Program kształcenia zakłada także realizacje warsztatów praktycznych, dzięki którym studenci poznają zasady obsługi specjalistycznej aparatury medycznej czy wykonywania zabiegów kosmetologicznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku cosmetology mogą podjąć pracę w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, spa i wellness czy ośrodkach odnowy biologicznej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek cosmetology należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z obowiązującymi wymogami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni. Kandydaci na powyższe studia muszą zdać egzamin maturalny z wybranych przez siebie przedmiotów, uiścić wymaganą opłatę rekrutacyjną oraz donieść następujące dokumenty:

 • świadectwo maturalne
 • wniosek o przyjęcie na studia wyższe
 • zdjęcia legitymacyjne
 • zaświadczenie lekarskie

 

Jako że zajęcia na kierunku cosmetology prowadzone są w języku angielskim, studenci powinni znać go w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COSMETOLOGY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Cosmetology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku cosmetology

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Cosmetology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

COSMETOLOGY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Cosmetology studia niestacjonarne

Cosmetology studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Cosmetology studia I stopnia

POPULARNE MIASTA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku cosmetology

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COSMETOLOGY?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług medycyny estetycznej czy regularne wykonywanie zabiegów kosmetycznych, przez co zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów nieustannie rośnie, zarówno w Polsce, jak i na rynku zagranicznym. Studia na kierunku cosmetology kształcą specjalistów z tej dziedziny. Studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie z zakresu nauk medycznych, chemicznych i biologicznych oraz cenne umiejętności praktyczne, które umożliwią im rozpoczęcie kariery w tek prężnie rozwijającej się branży.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Cosmetology możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku cosmetology zdobędą wiedzę z zakresu nauk medycznych, chemicznych oraz biologicznych. W ramach licznych zajęć, dowiedzą się więcej na temat anatomii i fizjologii człowieka, a także funkcjonowania organizmu ludzkiego. Ponadto zagłębią się w takie dziedziny, jak dermatologia, alergologia czy fizjoterapia, a zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Powyższe studia będą miały wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą szereg cennych umiejętności oraz zdobędą kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Co więcej, poznają zasady przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych skóry, przy zastosowaniu odpowiednich preparatów i aparatury medycznej. Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijania zdolności z zakresu wykonywania makijażu oraz stylizacji paznokci. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób analizować skład chemiczny preparatów kosmetycznych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COSMETOLOGY?

Studia na kierunku cosmetology będą trały 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU COSMETOLOGY ?

Absolwenci kierunku cosmetology, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim, idealnie odnajdą się jako pracownicy gabinetów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Równie przyszłościowym rozwiązaniem może być praca w ośrodkach spa i wellness. Studenci często decydują się na zatrudnienie w uzdrowiskach i sanatoriach, gdzie mogą wykorzystać swoją wszechstronną wiedzę medyczną i biologiczną.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku cosmetology:

 • salony spa i wellness
 • gabinety kosmetyczne
 • gabinety medycyny estetycznej
 • uzdrowiska i sanatoria
 • własna działalność gospodarcza

Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego, absolwenci mogą rozważyć rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Medyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COSMETOLOGY

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski