Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji
Łódź
Pokaż
Studia na kierunku Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji - uczelnie >
Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji to kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru dziennikarstwa, literaturoznawstwa, językoznawstwa oraz kulturoznawstwa. Studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę na temat rynku medialnego w Polsce i na świecie. Ponadto poznają wybrane gatunki dziennikarskie i rozwiną kompetencje z zakresu komunikowania.
Współczesne studia z dziennikarstwa, mediów i projektowania komunikacji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji: dziennikarstwo, reklama, design i komunikacja wizualna, public relations i branding.
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, historia, biologia, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w redakcjach mediów tradycyjnych i cyfrowych. Co więcej, mogą związać swoją przyszłość z zawodem reportera, rzecznika prasowego czy prezentera telewizyjnego.
Osoby, które chcą aplikować na kierunek dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji, powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni.
Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji to:
w przypadku studiów I stopnia należy zaliczyć egzamin maturalny z następujących przedmiotów:
W przypadku studiów II stopnia należy przedstawić dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych oraz przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji to studia, które kształcą specjalistów z zakresu komunikacji oraz szeroko pojętego dziennikarstwa. Studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę na temat reklamy, systemów medialnych czy współczesnej kultury. Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiną także szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Studia na kierunku Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
W czasie studiów na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji, studenci zdobędą kompleksową wiedzę z obszaru dziennikarstwa, komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. Ponadto dowiedzą się więcej na temat literaturoznawstwa oraz językoznawstwa oraz poznają specyfikę współczesnego rynku medialnego. Program kształcenia zakłada także realizacje zajęć związanych z retoryką dziennikarską, reklamą i marketingiem.
Osoby, które aplikują na powyższe studia nauczą się komunikacji społecznej i międzykulturowej. Co więcej, zdobędą zdolności z obszaru zastosowania różnorodnych form i stylów dziennikarskich. Dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć przekazy promocyjne oraz strategie reklamowe. Ponadto skupią się na doskonaleniu umiejętności związanych z emisją głosu oraz z poprawną dykcją.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji będą trwały 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w rożnego rodzaju mediach. Ponadto mogą objąć stanowisko redaktora, rzecznika prasowego czy prezentera. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z agencjami reklamowymi i PR.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji:
Po ukończeniu studiów można założyć własną działalność gospodarczą o profilu związanych z dziennikarstwem i komunikacją społeczną.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji studia I stopnia
Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji studia II stopnia
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku DZIENNIKARSTWO, MEDIA I PROJEKTOWANIE KOMUNIKACJI
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia