Pielęgniarstwo pomostowe umożliwi Ci zdobycie lub rozwinięcie wiedzy kierunkowej, a także nabycie praktycznych umiejętności i kompetencji istotnych w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. W założeniu ma przygotowywać kadrę pielęgniarek i pielęgniarzy do profesjonalnego, holistycznego sprawowania opieki nad osobami zdrowymi i chorymi.
Studenci uczą się realizować zadania zapobiegawcze, diagnostyczne, lecznicze, rehabilitacyjne, a także odnoszące się do promocji zdrowia w stosunku do zdrowych, chorych i niepełnosprawnych, a także organizacji procesu pielęgnowania na podstawie podstawowych teorii pielęgnowania.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Pielęgniarstwo pomostwe możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci pielęgniarstwa pomostowego zdobywają wiedzę odnoszącą się do nauk medycznych, a także nauk z zakresu pielęgniarstwa. Program kształcenia obejmuje regulacje prawne, normy etyczne i deontologię, które odnoszą się do wykonywania zawodu pielęgniarki.
Nauczysz się korzystać z aktualnej wiedzy, dzięki czemu zapewnisz bezpieczeństwo pacjentom oraz wysoki poziom opieki. Dowiesz się, w jaki sposób należy świadczyć usługi w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom. Poznasz zasady etyki ogólnej i zawodowej oraz holistycznego podejścia do pacjenta. Będziesz szanował/a i respektował/a prawa pacjenta. Nauczysz się inicjować i wspierać działania społeczności lokalnej na rzecz zdrowia. Nabędziesz kompetencje komunikacyjne, dzięki którym będziesz się skutecznie i empatycznie porozumiewać z pacjentami.