Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku studia filologiczno-kulturoznawcze to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Program nauczania na kierunku studia filologiczno-kulturoznawcze będzie oscylował wokół nauk humanistycznych, kulturoznawczych czy literaturoznawczych. Studenci nauczą się wybranego języka obcego oraz poznają kulturą, literaturę oraz historię konkretnego obszaru językowego.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach kultury, wydawnictwach czy w mediach. Ponadto mogą podjąć pracę w szkołach językowych i w branży turystycznej.
Studia filologiczne cieszą się dużą popularnością. Dlatego też kandydaci na studia filologiczno-kulturoznawcze powinni zapoznać się w wymaganiami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku studia filologiczno-kulturoznawcze to:
W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia filologiczno-kulturoznawcze realizują program z zakresu nauk humanistycznych. Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek będą mieli okazję rozwinąć wiedzę kulturoznawczą, filologiczną oraz literaturoznawczą. Już na początki kształcenia wybiorą jedną z dostępnych specjalizacji, w ramach której nauczą się języka obcego oraz dowiedzą się więcej na temat kultury, historii oraz literatury danego obszaru językowego.
Studia na kierunku studia filologiczno-kulturoznawcze możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na studia filologiczno-kulturoznawcze zdobędą kompleksową wiedzę humanistyczną, językoznawczą oraz kulturoznawczą. W ramach licznych zajęć dowiedzą się więcej na temat historii, kultury oraz literatury wybranego kręgu językowego. Ponadto skupią się na doskonaleniu swoich zdolności językowych i tym samym nauczą się minimum jednego języka obcego.
Co więcej, poznają zasady gramatyki opisowej czy kultury języka oraz dowiedzą się jak zdobyte kompetencje wykorzystać podczas różnorodnych sytuacji komunikacyjnych. Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijanie kompetencji dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych oraz przekładów literackich. Studia przygotowują również do dokonywania analizy zjawisk kulturowych oraz tekstów literackich.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku studia filologiczno-kulturoznawcze trwają 4 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dyplom ukończenia studiów filologicznych otwiera wiele zawodowych drzwi, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach i korporacjach, w których wymagana jest znajomość języka obcego. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z instytucjami kultury, wydawnictwami lub redakcjami czasopism. Równie ciekawą opcją będzie znalezienie zatrudnienia w szkołach językowych lub w branży turystycznej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku studia filologiczno-kulturoznawcze:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku STUDIA FILOLOGICZNO-KULTUROZNAWCZE
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia