animal science studia

Animal Science studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt to interdyscyplinarna nauka łącząca wiedzę na temat funkcjonowania organizmów zwierzęcych z naukami ścisłymi takimi jak matematyka, chemia oraz fizyka. W ramach tej dziedziny absolwenci posiadający dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia mogą podjąć naukę na kierunku Animal science. Jeśli zastanawiasz się jakie możliwości proponują Ci te studia drugiego stopnia to koniecznie zapoznaj się z ich ofertą!

Czas nauki obejmuje 3 semestry, a po ich ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł magistra. Ogromną zaletą tego kierunku jest to, że zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Dzięki temu zdobędziesz umiejętność płynnego posługiwania się tym językiem, co jest niewątpliwe dużym atutem na rynku pracy ale również poznasz specjalistyczną terminologię związaną z bioinżynierią zwierząt co sprawi, że będziesz mógł podjąć pracę w zagranicznych ośrodkach badawczych lub firmach. Następną zaletą studiów na kierunku Animal science jest mała liczebność studentów więc będziesz mógł się poczuć tak, jakbyś miał indywidualny tok nauczania.

W ramach studiów będziesz zdobywał wiedzę z zakresu nowoczesnych technik wykorzystywanych w hodowli zwierząt, inżynierii genetycznej oraz proekologicznych metod produkcji zwierząt. Program składa się nie tylko z wykładów ale w planie również uwzględniono seminaria oraz zajęcia w laboratoriach. Dzięki połączeniu teorii z praktyką bez wątpienia dołączysz do grona specjalistów z dziedziny bioinżynierii zwierząt!

Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w ośrodkach badawczych zarówno w Polsce jak i zagranicą. Możesz również znaleźć zatrudnienie w przemyśle biotechnologicznym lub placówkach administracyjnych podlegających pod resort rolnictwa. Zatem jeżeli Twoje zainteresowania skupiają się wokół nauk ścisłych i poszukujesz studiów, dzięki którym będziesz mógł się dalej rozwijać to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę kierunek Animal science!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Animal Science

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • wykorzystywanych metod w procesie hodowli i rozrodu zwierząt
 • planowania, przeprowadzania eksperymentów oraz prawidłowego analizowania uzyskanych danych przy wykorzystaniu istniejących technik
 • poprawnego przechowywania materiałów pochodzenia zwierzęcego
 • stosowania metod analitycznych i nowoczesnej technologii badawczej
 • planowania optymalnego systemu reprodukcji stada uwzględniając aktualne warunki
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Animal Science

Absolwent kierunku Animal Science znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik ośrodków badawczych
 • pracownik laboratoriów zajmujących się np. badaniem DNA zwierząt
 • pracownik firm z branży biotechnologicznej
 • pracownik placówek administracyjnych zajmujących się rolnictwem
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Animal Science, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Dyplom ukończenia studiów wyższych oraz znajomość języka angielskiego potwierdzona certyfikatem lub pozytywny wynik z egzaminu przed komisją rekrutacyjną. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANIMAL SCIENCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANIMAL SCIENCE

   Komentarze (0)