Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie

Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie

Dodaj do ulubionych

Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie rozpocznie się 17 kwietnia 2023 r. i potrwa do 9 lipca 2023 r. | portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie - uczelnie >

Opis kierunku

Studia filologiczne w zakresie portugalistyki: studia portugalsko-brazylijskie są przeznaczone dla osób, które nie mają problemów z nauką języków obcych, a dodatkowo interesują się rzeczywistością krajów posługujących się językiem portugalskim jako urzędowym. W trakcie zdobywanej edukacji masz szansę nauczyć się języka portugalskiego i hiszpańskiego od podstaw, zdobędziesz teorię i praktykę z tłumaczenia, a także zgłębisz wiedzę na temat cywilizacji, kultury, literatury i historii krajów portugalskojęzycznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci są zatrudniani w placówkach dyplomatycznych, biurach podróży, redakcjach, wydawnictwach i placówkach kultury. Mogą sporządzać korespondencję w języku portugalskim, zajmują się analizą i tłumaczeniami specjalistycznych dokumentów i tekstów z dziedziny ekonomii i marketingu, finansów, prawa, polityki, turystyki.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, które musisz zdać na poziomie podstawowym, warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Proces rekrutacyjny jest zmienny i zależy od trybu kształcenia. 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie:

 • dowolny język obcy nowożytny
 • język polski

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PORTUGALISTYKA: STUDIA PORTUGALSKO-BRAZYLIJSKIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie

Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PORTUGALISTYKA: STUDIA PORTUGALSKO-BRAZYLIJSKIE?

Studenci portugalistyki: studia portugalsko-brazylijskie zdobywają wszechstronne wykształcenie językowe i humanistyczno-kulturowo-społeczne. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, między innymi przez tłumaczy języka portugalskiego.

Będziesz miał/a okazję zgłębiać język portugalski na poziomie języka prawa, ekonomii, medycyny, nauk przyrodniczych, Internetu i współczesnej komunikacji. Nauczysz się także języka hiszpańskiego i rozwiniesz umiejętności w zakresie języka angielskiego. Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną odnoszącą się do tłumaczeń, a także zgłębisz zagadnienia odnoszące się do cywilizacji, kultury, literatury i historii krajów portugalskojęzycznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W siatce zajęć kierunku portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie znajdziemy takie przedmioty jak: fonetyka języka portugalskiego, literatura portugalska (do końca XVII w.), podstawy przekładu audiowizualnego, historia języka portugalskiego, współczesne zagadnienia społeczno-kulturowe portugalskiego obszaru językowego i wiele innych.

Studenci zdobywają umiejętności sprowadzające się do sporządzania korespondencji w języku portugalskim, analizy i tłumaczenia specjalistycznych dokumentów i tekstów z dziedziny ekonomii i marketingu, finansów, prawa, polityki, turystyki, a także tekstów technicznych i przyrodniczych, tłumaczenia negocjacji, prezentacji biznesowych oraz wystąpień publicznych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PORTUGALISTYKA: STUDIA PORTUGALSKO-BRAZYLIJSKIE?

Studia na kierunku Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PORTUGALISTYKA: STUDIA PORTUGALSKO-BRAZYLIJSKIE?

Wykształceni absolwenci kierunku portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie zajmują się sporządzaniem korespondencji w języku portugalskim, tekstów technicznych i przyrodniczych, a także tłumaczeniem negocjacji, prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie:

 • placówki dyplomatyczne
 • biura podróży
 • redakcje
 • wydawnictwa
 • placówki kultury

Absolwenci studiów filologicznych w tym zakresie mogą poszczycić się znajomością języka portugalskiego na poziomie C1 oraz wiedzą na temat kultury krajów portugalskojęzycznych.

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PORTUGALISTYKA: STUDIA PORTUGALSKO-BRAZYLIJSKIE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie