Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie

Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie

Dodaj do ulubionych

Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Opis kierunku

Kierunek organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie odznaczają się nie tylko praktycznością i innowacyjnością, ale stanowią także odpowiedź na oczekiwania współczesnych pracodawców. Studia w tym zakresie przygotują Cię do pełnienia ról specjalistów, konsultantów, menedżerów i przedsiębiorców. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do strategicznego i operacyjnego wymiaru zarządzania biznesem.

 

Specjalności

Współczesne studia z organizacji i zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie: projektowanie systemów zarządzania, zintegrowane zarządzanie korporacyjne.

 

Praca po studiach

Absolwenci, którzy mogą się poszczycić wykształceniem w zakresie zarządzania, zatrudniani są w działach administracyjnych firm, działach kadrowych, przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych. Są również przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Warto wcześniej zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają wymogi indywidualnie. W zależności od trybu kształcenia proces rekrutacyjny wygląda inaczej. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE - STUDIA MENEDŻERSKIE

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  II stopnia
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie

   Forma studiów
   II stopnia
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE – STUDIA MENEDŻERSKIE?

   Kierunek organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie to idealna propozycja dla osób, które chcą zdobyć wiedzę w zakresie strategicznego i operacyjnego wymiaru zarządzania biznesem. Interdyscyplinarne studia przedstawiają holistyczne kształtowanie procesu zarządzania organizacjami.

   Studenci mają okazję nabyć umiejętności analityczne w odniesieniu do analizy determinant międzynarodowego i globalnego kontekstu funkcjonowania organizacji, a także opracowują i wdrażają strategie jednostek biznesu, doboru i aplikacji nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania, kształtowania wizji strategicznego rozwoju zarówno na poziomie organizacji i jednostki.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Organizacja i zarządzanie studia menedżerskie możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studia w zakresie organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie to idealna okazja do tego, by zdobyć innowacyjne, a zarazem interdyscyplinarne wykształcenie odnoszące się do metod organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami i jednostkami administracji publicznej i różnego typu organizacjami.

   W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: metodyki projektowania systemów zarządzania, projektowanie struktury organizacyjnej, zarządzanie zmianą, zarządzanie projektami międzynarodowymi, zarządzanie zintegrowane, analiza systemowa zarządzania, biznes plan. Studenci uczęszczają zarówno na wykłady, jak i konwersatoria. Nauczysz się kierować zespołami ludzi, projektować struktury organizacyjne, systemy informacyjno-decyzyjne, a także zarządzać zmianą.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE – STUDIA MENEDŻERSKIE?

   Studia na kierunku Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie trwają 2 lata (studia II stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE – STUDIA MENEDŻERSKIE?

   Studia na kierunku organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie umożliwiają podjęcie pracy w charakterze specjalistów z zakresu zarządzania, konsultantów lub doradców dla instytucji gospodarczych i społecznych, menedżerów lub kierowników średniego i wyższego szczebla zarządzania, a także specjalistów w małych, średnich, dużych przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym i usługowym.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie:

   • przedsiębiorstwa
   • instytucje finansowe
   • administracja centralna i lokalna
   • organizacje non-profit

   Zawodowo będziesz zajmował/a się zarządzaniem podlegającym zespołem, zarządzaniem projektami, wdrażaniem projektów w celu diagnozy oraz rozwiązywaniem problemów w przedsiębiorstwie.

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE - STUDIA MENEDŻERSKIE

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie