Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie

Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie

Dodaj do ulubionych

Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie - uczelnie >

Opis kierunku

Kierunek organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie odznaczają się nie tylko praktycznością i innowacyjnością, ale stanowią także odpowiedź na oczekiwania współczesnych pracodawców. Studia w tym zakresie przygotują Cię do pełnienia ról specjalistów, konsultantów, menedżerów i przedsiębiorców. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do strategicznego i operacyjnego wymiaru zarządzania biznesem.

 

Specjalności

Współczesne studia z organizacji i zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie: projektowanie systemów zarządzania, zintegrowane zarządzanie korporacyjne.

 

Praca po studiach

Absolwenci, którzy mogą się poszczycić wykształceniem w zakresie zarządzania, zatrudniani są w działach administracyjnych firm, działach kadrowych, przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych. Są również przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Warto wcześniej zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają wymogi indywidualnie. W zależności od trybu kształcenia proces rekrutacyjny wygląda inaczej. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE - STUDIA MENEDŻERSKIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie

Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku organizacja i zarządzanie - studia menedżerskie

niestacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE – STUDIA MENEDŻERSKIE?

Kierunek organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie to idealna propozycja dla osób, które chcą zdobyć wiedzę w zakresie strategicznego i operacyjnego wymiaru zarządzania biznesem. Interdyscyplinarne studia przedstawiają holistyczne kształtowanie procesu zarządzania organizacjami.

Studenci mają okazję nabyć umiejętności analityczne w odniesieniu do analizy determinant międzynarodowego i globalnego kontekstu funkcjonowania organizacji, a także opracowują i wdrażają strategie jednostek biznesu, doboru i aplikacji nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania, kształtowania wizji strategicznego rozwoju zarówno na poziomie organizacji i jednostki.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Organizacja i zarządzanie studia menedżerskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w zakresie organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie to idealna okazja do tego, by zdobyć innowacyjne, a zarazem interdyscyplinarne wykształcenie odnoszące się do metod organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami i jednostkami administracji publicznej i różnego typu organizacjami.

W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: metodyki projektowania systemów zarządzania, projektowanie struktury organizacyjnej, zarządzanie zmianą, zarządzanie projektami międzynarodowymi, zarządzanie zintegrowane, analiza systemowa zarządzania, biznes plan. Studenci uczęszczają zarówno na wykłady, jak i konwersatoria. Nauczysz się kierować zespołami ludzi, projektować struktury organizacyjne, systemy informacyjno-decyzyjne, a także zarządzać zmianą.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE – STUDIA MENEDŻERSKIE?

Studia na kierunku Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE – STUDIA MENEDŻERSKIE?

Studia na kierunku organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie umożliwiają podjęcie pracy w charakterze specjalistów z zakresu zarządzania, konsultantów lub doradców dla instytucji gospodarczych i społecznych, menedżerów lub kierowników średniego i wyższego szczebla zarządzania, a także specjalistów w małych, średnich, dużych przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym i usługowym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie:

 • przedsiębiorstwa
 • instytucje finansowe
 • administracja centralna i lokalna
 • organizacje non-profit

Zawodowo będziesz zajmował/a się zarządzaniem podlegającym zespołem, zarządzaniem projektami, wdrażaniem projektów w celu diagnozy oraz rozwiązywaniem problemów w przedsiębiorstwie.

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE - STUDIA MENEDŻERSKIE

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka