Studia na kierunku turystyka kulturowa wyróżniają się interdyscyplinarnym programem nauczania. Studenci mają szansę zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych i tym samym zwiększyć swoje szansę na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej.
Wiodącymi naukami na powyższym kierunku będą nauki historyczne, socjologiczne, prawne czy nauki o zarządzaniu. Ponadto, w planie znajdzie się wiele rozwijających warsztatów, dzięki którym studenci rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku turystyka kulturowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek turystyka kulturowa rozwiną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. W ramach licznych zajęć dowiedzą się więcej na temat geografii, historii Polski i świata, ekonomii czy kulturoznawstwa i krajoznawstwa.
Ponadto studenci poznają zasady ekonomii i finansów oraz rozwiną zdolności z zakresu promowania usług turystycznych. Ważnym elementem kształcenia będzie także nauka wykorzystywania wybranych technik zarządzania i marketingu w swojej codziennej praktyce zawodowej.
Studenci poznają również zasady planowania i organizacji wycieczek krajowych i zagranicznych. Studia na kierunku turystyka kulturowa umożliwiają odbycie praktyk zawodowych, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu.
3. Gdzie studiować Turystykę kulturową
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Turystyka kulturowa: