ekonomika i zarządzanie miastem

ekonomika i zarządzanie miastem

Ekonomika i zarządzanie miastem studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Ekonomika i zarządzanie miastem to propozycja kształcenia, która wprowadza zainteresowanych w obszar zagadnień związanych z teorią i praktyką rozwoju regionalnego. Program koncentruje się na gospodarce miast oraz sposobach zarządzania miastami, a studenci zdobywają gruntowną wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu, strategii rozwoju miast i zarządzania miastem, zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich, projektów inwestycyjnych, finansów samorządowych czy rozwoju inteligentnych miast.

W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z modelami zarządzania publicznego, systemem finansowym miast, polityką miejską w Polsce i krajach Unii Europejskiej, rachunkowością budżetową, zasadami analizy danych miejskich, zasadami partnerstwa publiczno- prywatnego czy polityką spójności. Uczą się jak analizować procesy gospodarcze zachodzące w miastach i przygotowywać projekty związane z tematyką miejską.

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci ścieżki kształcenia Ekonomika i zarządzanie miastem posiadają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach i spółkach miejskich, firmach konsultingowych współpracujących z samorządami, instytucjach realizujących projekty finansowane ze środków europejskich czy firmach realizujących zamówienia publiczne.

 

Komentarze (0)