Biogospodarka zrównoważona
Łódź
Pokaż
Studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona to studia magisterskie, których program kształcenia trwa zazwyczaj 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).
Biogospodarka zrównoważona jest kierunkiem interdyscyplinarnym, którego założeniem jest nie tylko przekazanie specjalistycznej wiedzy, ale przede wszystkim wykształcenie umiejętności kreatywnego myślenia ukierunkowanego na budowanie konkurencyjnej, innowacyjnej gospodarki opartej na technologiach wykorzystujących najnowsze osiągnięcia nauki i techniki. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami analityki biosurowców, procesów konwersji biomasy oraz ich rozwoju z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, zasad gospodarki cyklu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju, czy metodologii badań z uwzględnieniem uwarunkowań środowiskowych i ekonomicznych.
Praca po studiach
Pozyskana wiedza i rozwinięte umiejętności stanowią podstawę do pracy między innymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne, przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem i odzyskiem energii, czy laboratoriach analitycznych i stacjach diagnostycznych.
Biogospodarka zrównoważona jest kierunkiem realizowanym na studiach drugiego stopnia, a więc aby ubiegać się o przyjęcie należy najpierw pochwalić się dyplomem ukończenia studiów stopnia pierwszego. W przypadku dyplomu uzyskanego poza polskim systemem oświaty wymagana jest jego legalizacja lub apostille. Wymagane jest również tłumaczenie na język polski wszystkich wyżej wymienionych dokumentów.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
W programie studiów na kierunku Biogospodarka zrównoważona znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów, projektów oraz innych kreatywnych form kształcenia realizowanych w grupach problemowych z wykorzystaniem prezentacji, interaktywnych seminariów oraz praktyki zawodowej.
Studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
W toku studiów studenci kierunku Biogospodarka zrównoważona zaznajamiają się między innymi z takimi zagadnieniami jak: ekologiczna ocena cyklu życia, gospodarka o obiegu zamkniętym, przedsiębiorczość, ekonomika w biogospodarce, oceny środowiskowe w biogospodarce. Realizowany program nauczania ma dostarczyć wiedzę na temat analityki biosurowców, procesów konwersji biomasy oraz kierunków ich rozwoju z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, zasad gospodarki cyklu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju, a także zaawansowanej metodologię badań z uwzględnieniem uwarunkowań środowiskowych i ekonomicznych.
Ponadto, studenci Biogospodarki zrównoważonej zdobywają wiedzę dotyczącą głównych strategii rozwojowych biotechnologii przemysłowej oraz inżynierii środowiska w zakresie właściwym dla biogospodarki. Uczą się jak planować i przeprowadzać eksperymenty, projektować złożone urządzenie, obiekt, system lub proces wykorzystywany w biogospodarce oraz analizować istniejące rozwiązania techniczne i proponować ich ulepszenia w tym obszarze, używając właściwych metod, technik i narzędzi.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona trwają 1,5 roku (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwenci studiów na kierunku Biogospodarka zrównoważona przygotowani są do pracy w szeroko rozumianej biogospodarce. Oznacza to, że będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne, czyli na przykład z sektora rolno- spożywczego, czy energetycznego, przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, magazynowaniem, transportowaniem i dystrybucją bioproduktów, przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem i odzyskiem energii, czy też laboratoriach analitycznych, stacjach diagnostycznych zajmujących się analityką biologiczną i chemiczną oraz oceną jakości biosurowców i bioproduktów.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Biogospodarka zrównoważona:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia