EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Dodaj do ulubionych

EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM studia – kierunek studiów

Studia na kierunku ekonomia studia w języku angielskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia)  i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku ekonomia studia w języku angielskim
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku ekonomia studia w języku angielskim rozpocznie się 5 maja 2023 r. i potrwa do 18 września 2023 r. | ekonomia studia w języku angielskim - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności ekonomia studia w języku angielskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | ekonomia studia w języku angielskim - uczelnie >

Opis kierunku

W czasie studiów na kierunku ekonomia studia w języku angielskim studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę z zakresu ekonomii, nauk społecznych oraz matematycznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat mikroekonomii i makroekonomii oraz biznesu międzynarodowego. Oprócz tego rozwiną szereg umiejętności praktycznych i nauczą się wykorzystywania metod analitycznych do badania procesów gospodarczych, prowadzenie własnej działalności gospodarczej, czy podejmowania decyzji ekonomicznych. Dodatkowo rozwiną swoje zdolności językowe i nauczą się terminologii ekonomicznej i biznesowej.

 

Specjalności

Współczesne studia ekonomiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku ekonomia: eco-business, international business, quantitative methods in business and economics.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku ekonomia najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, informatyka, język angielski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci znają zatrudnienie w bankach, firmach ubezpieczeniowych, domach maklerskich, działach finansowych przedsiębiorstw, organizacjach pozarządowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia ekonomiczne cieszą się dużym zainteresowaniem maturzystów, chcących zdobyć wyższe wykształcenie. Dlatego też, kandydaci na kierunek ekonomia studia w języku angielskim powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi i podjąć odpowiednie przygotowania.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekonomia studia w języku angielskim to:

 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język angielski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Ekonomia studia w języku angielskim stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekonomia studia w języku angielskim studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekonomia studia w języku angielskim studia I stopnia

Ekonomia studia w języku angielskim studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ekonomia studia w języku angielskim

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM?

Ekonomia w języku angielskim to studia skierowane do osób, chcących rozwijać swoją wiedzę ekonomiczną i społeczną i jednocześnie zdobyć kompetencje językowe, uprawniające ich do podjęcia pracy w środowisku międzynarodowym. Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w licznych zajęciach i warsztatach praktycznych, dzięki którym zdobędą kwalifikacje potrzebne do pracy w biznesie i sektorze finansowym.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ekonomia studia w języku angielskim możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Aplikując na kierunek ekonomia studia w języku angielskim, studenci zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu socjologii, ekonomii, zarządzania i nauk prawnych. Ponadto będą mieli okazję poznać główne nurty ekonomiczne oraz dowiedzieć się więcej na temat mikro i makroekonomii. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych. W ramach studiów nauczą się analizy zjawisk ekonomicznych, zarządzania procesami gospodarczymi oraz obrotu aktywami finansowymi.

Ponadto poznają zasady wykorzystywania narzędzi ilościowych do rozwiązywania problemów strategicznych, decyzyjnych i operacyjnych. Studenci poznają także zasady badania przebieg procesów gospodarczych oraz zdobędą kwalifikacje potrzebne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jako że studia będą realizowane w języku angielskim, studenci rozwiną kompetencje językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM?

Studia na kierunku ekonomia w języku angielskim będą trwały trzy lata (studia I stopnia) lub dwa lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM?

Dyplom ukończenia studiów ekonomicznych otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci kierunku ekonomia w języku angielskim znajdą zatrudnienie w instytucjach finansowych, między innymi w bankach, firmach maklerskich, czy firmach ubezpieczeniowych. Co więcej, mogą podjąć pracę w działach finansowych przedsiębiorstw, firmach doradczych i konsultingowych, a także w organizacjach pozarządowych. Dzięki znajomości specjalistycznego języka angielskiego, bez problemu odnajdą się na międzynarodowym rynku pracy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku ekonomia w języku angielskim:

 • banki
 • domy maklerskie
 • firmy ubezpieczeniowe
 • działy finansowe przedsiębiorstw
 • biznes
 • organizacje pozarządowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski