BEZPIECZEŃSTWO W UŻYTKOWANIU I ZARZĄDZANIU SUBSTANCJAMI CHEMICZNYMI - STUDIA PODYPLOMOWE

BEZPIECZEŃSTWO W UŻYTKOWANIU I ZARZĄDZANIU SUBSTANCJAMI CHEMICZNYMI - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Uniwersytet Łódzki

   Uniwersytet Łódzki

   Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi - studia podyplomowe

   Studia na kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia skierowane są do szerokiego grona odbiorców m.in. kadry kierowniczej, inżynierów zajmujących się wprowadzaniem na rynek i obrotem produktów chemicznych, pracowników laboratoriów zakładowych i działów rejestracji, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa substancji.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Rekrutacja na kierunek bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi jest zwykle otwarta dla wszystkich absolwentów studiów co najmniej I stopnia. Przeważnie nie jest konieczne doświadczenie, jednak w toku nauki przydatne może być wykształcenie związane z chemią. Na przyjęcie kandydatów mogą mieć również oceny na dyplomie oraz ukończone studia. W grupach mogą obowiązywać limity miejsc, dlatego warto zadbać o poprawność zgłoszenia.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W UŻYTKOWANIU I ZARZĄDZANIU SUBSTANCJAMI CHEMICZNYMI?

   Kierunek bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są zwykle przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną uczelni, a także specjalistów m.in. prawników czy pracowników inspekcji państwowych. Słuchacze mogą uczestniczyć zarówno w teoretycznych wykładach, jak i praktycznych ćwiczeniach. Program studiów może być podzielony na bloki tematyczne.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi otrzymują informacje m.in. na temat obrotu (w tym importu i eksportu) produktami chemicznymi. Mogą zapoznać się zasadami kwalifikacji i oznaczeń mieszanin niebezpiecznych oraz dowiedzieć się, w jaki sposób z nimi postępować. Mają możliwość sprawdzenia, jak wygląda transport towarów i jak odpowiednie zabezpieczyć substancje chemiczne. W trakcie studiów słuchacze mogą także nauczyć się obsługi baz danych zawierających niezbędne do badań i obrotu produktów informacje. Często zapoznają także z normami jakościowymi i zasadami rejestracji nowych substancji. W programie mogą się również pojawić zajęcia omawiające kwestię opakowań oraz gospodarki odpadami zwykłymi i niebezpiecznymi.

   Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi to m.in.:

   • podstawy prawne dotyczące wprowadzania substancji i mieszanin chemicznych do obrotu
   • karta charakterystyki
   • wprowadzenie do obrotu szczególnych grup produktów

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W UŻYTKOWANIU I ZARZĄDZANIU SUBSTANCJAMI CHEMICZNYMI?

   Studia na kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W UŻYTKOWANIU I ZARZĄDZANIU SUBSTANCJAMI CHEMICZNYMI?

   Absolwenci kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi są przygotowani do pracy związanej m.in. z BHP i ochroną pracowników. Mogą pracować w podmiotach odpowiedzialnych za wprowadzanie na rynek nowych substancji chemicznych, a także firmach rejestrujących i transportujących te produkty. Dodatkowo są przygotowani do prowadzenia kontroli i dbania o jakość substancji. Absolwenci mogą także zajmować się tworzeniem odpowiednich dokumentacji. Mogą również spróbować swoich sił w kadrze zarządzającej.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi to m.in.:

   • kierownik/manager
   • pracownik działu rejestracji
   • pracownik działu jakości

    

   Zobacz inne kierunki chemiczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki chemiczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)