BUDOWA I EKSPLOATACJA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

BUDOWA I EKSPLOATACJA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych - studia podyplomowe

Studia na kierunku budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są przede wszystkim do absolwentów szkół wyższych, którzy mają podstawową wiedzę na temat budowy pojazdów samochodowych, ale chcieliby ją rozszerzyć o informacje z zakresu pojazdów elektrycznych i hybrydowych, rozwinąć swoje umiejętności oraz umocnić pozycję na rynku pracy.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy pozwalającej na eksploatację i użytkowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz wykonywanie oceny technicznej.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. Wymagane może być ukończenie studiów technicznych, a także podstawowa wiedza z zakresu m.in. budowy samochodów oraz obsługi komputera i oprogramowania. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc może być ograniczona. Warto więc wcześniej zainteresować się terminami rekrutacji. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. Należy także pamiętać, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych kierunek może nie zostać otwarty.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUDOWA I EKSPLOATACJA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWA I EKSPLOATACJA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH?

Kierunek budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Studenci uczestniczą przeważnie w ćwiczeniach, podczas których kształcą swoje umiejętności praktyczne oraz wykładach, dzięki którym zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną. Często mają także okazję brać udział w laboratoriach komputerowych, na których słuchacze mają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi programami informatycznymi. Zajęcia mogą być prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników akademickich uczelni oraz specjalistów, którzy mają doświadczenie w dziedzinach związanych z kierunkiem studiów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych zdobywają szeroką wiedzę z dziedziny motoryzacji. Mogą zapoznać się ze specjalistycznymi układami i zespołami niewystępującymi w klasycznych samochodach oraz nauczyć się je obsługiwać. Mogą także dowiedzieć się jakie trendy panują aktualnie w kraju oraz jak prawdopodobnie zmieni się motoryzacja. W trakcie zajęć słuchacze mają możliwość nauki obsługi nowoczesnych programów komputerowych.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych, to np.:

  • elektryczne układy napędowe
  • źródła energii
  • układy sterowania

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWA I EKSPLOATACJA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH?

Studia na kierunku budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWA I EKSPLOATACJA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH?

Dzięki studiom na kierunku budownictwo i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych absolwenci mają wiele możliwości znalezienia pracy.  Mają zwiększone kwalifikacje pozwalające na szukanie zatrudnienia w nowoczesnych przedsiębiorstwach z sektora motoryzacyjnego. Absolwenci są przygotowani do obsługi pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Mogą także zadbać o ich odpowiednią eksploatację oraz wykonywać ocenę techniczną. Studia mogą się również przyczynić do otrzymania awansu w dotychczasowym miejscu zatrudnienia.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku budowa i eksploatacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych to m.in.:

  • projektant tuneli

 

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni