1. Tryb studiów
Jeżeli wybierasz studia takie jak zarządzanie rynkiem zdrowotnym, to musisz liczyć się z tym, że kształcić się będziesz wyłącznie w trybie stacjonarnym. To wciąż najbardziej popularna forma nauki, która ma całkiem sporo plusów: wiedzę zdobywać bardzo systematycznie podczas ćwiczeń praktycznych i wykładów.
Studia na kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Będziesz mieć możliwość aktywnego omawiania problemów dydaktycznych z wykładowcami. Unikniesz również dodatkowych opłat za czesne.
Jak sama nazwa kierunku wskazuje – ma on charakter interdyscyplinarny. Obejmuje on bowiem nie tylko zagadnienia z obszaru podstawowych dyscyplin medycznych. Sięga on znacznie dalej. Studenci, którzy rozpoczną na nim kształceni, będą musieli uzyskać wszechstronną wiedzę także z prawa oraz zarządzania.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym: procedury diagnostyczne w medycynie, polityka społeczna i zdrowotna, ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, propedeutyka chorób ostrych i przewlekłych, prawo medyczne.
W programie studiów na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
Epidemiologia
-
Podstawy anatomii i fizjologii człowieka
-
Profilaktyka chorób przewlekłych
-
Zdrowie środowiskowe
-
Międzynarodowe problemy zdrowia środowiskowego
-
Propedeutyka medycyny
-
Pierwsza pomoc przedmedyczna
-
Ryzyko zdrowotne
-
Polityka społeczna i zdrowotna
-
Metody oceny ryzyka zdrowotnego
-
Bezpieczeństwo środowiskowe
Pamiętaj, że studia na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym to także dobra okazja do tego, by świadomie rozwijać swoje kompetencje miękkie związane z pracą społeczną.
3. Nabywane umiejętności
Na początku należy zaznaczyć, że możesz wybrać jedną z dwóch specjalności realizowanych w ramach tego kierunku. O jakich specjalizacjach dokładnie mowa? Pierwsza z nich to Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, natomiast druga to Zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowozależnych.
Uczęszczając na zajęcia poznasz anatomię i fizjologię człowieka, dowiesz się w jaki sposób można zapobiegać przewlekłym chorobom oraz zdobędziesz wiadomości z obszaru ochrony środowiska. Dodatkowo nauczysz się udzielać pierwszej pomocy medycznej.
Co jeszcze Cię czeka? Będziesz miał możliwość uczestniczenia w zajęciach z psychologii, które pomogą przy tworzeniu programów profilaktycznych. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności prowadzanie rozmów z pacjentami.
Studia na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym tworzą niejako odpowiedź na zapotrzebowanie jakie pojawia się na aktualnym rynku zatrudnienia. Wciąż bowiem potrzebujemy specjalistów, którzy zajmować się będą świadomą i efektowną organizacją zdrowia publicznego.
Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym to idealna możliwość kształcenia dla osób, które chciałby w przyszłości rozwijać się właśnie w sektorze zarządczym i jednocześnie mieć wpływ na jakość społecznej kondycji zdrowotnej. Dzięki studiom na tym kierunku będziesz wiedział:
-
jakie narzędzia prawne stosować w celu monitorowania bezpieczeństwa zdrowa;
-
jak wygląda prowadzenie analiz ryzyka zdrowotnego dla określonych grup społecznych;
-
jak planować wszelkie działania profilaktyczne i prewencyjne w zakresie ochrony zdrowia publicznego.
4. Dla kogo ten kierunek
Szukasz ciekawego kierunku studiów, dzięki któremu nie zaznasz rutyny w przyszłej pracy? Jesteś kreatywny i potrafisz wymyśleć niestandardowe rozwiązania problemów? Zależy Ci na tym, żeby Twoja praca pozytywnie wpływała na jakość życia innych ludzi?
Zatem nic prostszego! Jeśli nadal nie podjąłeś decyzji odnośnie studiów to weź pod uwagę kierunek Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym i ciesz się możliwościami jakie oferuje!
5. Gdzie studiować Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym: