Edukacja medialna – studia podyplomowe

Edukacja medialna – studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Edukacja medialna – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli jesteś nauczycielem i czujesz, że chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i w związku z tym poszukujesz obszaru tematycznego, który jest zgodny z wymogami rzeczywistości to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Są nią studia podyplomowe na kierunku Edukacja medialna, które przeznaczone są głównie dla grona pedagogicznego, dlatego możesz być pewien, że przekazywane treści będą przydatne na Twoim stanowisku pracy!

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów podzielony jest na 3 duże bloki tematyczne. Pierwszy z nich obejmuje wyłącznie zajęcia teoretyczne. W ramach tych zajęć zostaną zaprezentowane zagadnienia dotyczące współczesnych mediów, jak również nie zabraknie czasu na przybliżenie tematów poruszających dzisiejszą literaturę czy film. Następny moduł skupia się na oddziaływaniu nowoczesnej technologii na procesy wychowawcze i kształcenie młodych ludzi. Ostatni blok tematyczny ma formę warsztatów, w trakcie których rozwiniesz praktyczne umiejętności w obszarze wykorzystania zalet Internetu i współczesnej techniki w nauce. Są to niezwykle przydatne kompetencje , ponieważ technologia coraz częściej gości na zajęciach w szkole, a dodatkowo może to być atrakcyjna forma edukacji dla uczniów.

Należy również wspomnieć, że zajęcia prowadzone są przez 3 semestry, co świadczy tylko o bogatej ofercie przedmiotów i przekazywanych treści. Zatem jeśli chciałbyś podnieść poziom swoich zawodowych kompetencji i przekazywać wiedzę swoim uczniom w atrakcyjny sposób to zdecydowanie powinieneś wybrać studia podyplomowe na kierunku Edukacja medialna, ponieważ jest to pewność sukcesu zawodowego!

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA MEDIALNA – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku edukacja medialna - studia podyplomowe

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Edukacja medialna

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • znajomości historii mass mediów (telewizji, radia, prasy)
   • znajomości sposobów wykorzystanie nowoczesnej technologii i Internetu w procesie edukacji młodych ludzi
   • rozumienia mechanizmów oddziaływania treści reklamowych na postawy i zachowania społeczeństwa

   Jak wyglądają studia na kierunku edukacja medialna – studia podyplomowe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia podyplomowe na kierunku edukacja medialna można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych, społecznych i technicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na kierunek edukacja medialna będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, kulturowych czy informatycznych. Studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat dziennikarstwa i komunikacji społecznej, a także poznają specyfikę nowych mediów. W siatce zajęć znajdą się również przedmioty o tematyce społecznej oraz związanej z zagadnieniami z obszaru marketingu czy public relations.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia podyplomowe na kierunku edukacja medialna będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się analizować i interpretować konkretne zjawiska społeczne i kulturowe. Ponadto dowiesz się w jaki sposób tworzyć różnorodne formy medialne i dziennikarskie, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Studenci rozwiną także swoje zdolności pedagogiczne i dydaktyczne.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia podyplomowe na kierunku edukacja medialna będą trwały rok, czyli dwa semestry. Po tym czasie zdobędziesz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

   Czas trwania studiów na kierunku edukacja medialna – studia podyplomowe na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Edukacja medialna

   Absolwent kierunku Edukacja medialna znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik ośrodków kulturalno - wychowawczych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA MEDIALNA – STUDIA PODYPLOMOWE

   Komentarze (0)