Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia - kierunek studiów
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych to nowatorski kierunek, który pozwoli zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie oraz rozwinąć najważniejsze kompetencje pedagogiczne czy te związane z promocją. Studenci poszerzają swoją wiedzę na temat rysunku, rzeźby, historii sztuki czy nawet filozofii i analizy dzieła.
Specjalności
Współczesne studia z edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych:fotografia, grafika, malarstwo, nauczycielska, projekty wizualne, promocja i animacja kultury, rzeźba i formy przestrzenne, sztuka interdyscyplinarna i edukacja kulturowa, sztuki piękne.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest wynik sprawdzianu kwalifikacyjnego.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studenci mają także do wyboru ciekawe specjalności, które pozwolą w przyszłości rozwijać się zawodowo w miejscach pośrednio związanych ze sztuką. Na absolwentów czekać więc będą pracownie artystyczne, studia fotograficzne, teatry czy nawet agencje marketingowe, reklamowe czy PR. Część absolwentów swoją karierę związać może z sektorem edukacji.
Wynik rekrutacyjny stanowi sumę wyników z 3 przedmiotów zdawanych na maturze w formie pisemnej: 2 obowiązkowych i 1 do wyboru oraz dodatkowo punktów z autoprezentacji kandydata w skład której wchodzą: a) zestaw reprodukcji prac kandydata reprezentujący obszar zainteresowań artystycznych kandydata oraz b) krótka ankieta, składane w formie elektronicznej.
Podstawą kwalifikacji na studia jest wynik egzaminu wstępnego.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Podstawą kwalifikacji jest: język polski lub język ojczysty (dla obcokrajowców) lub język podstawowy (10%); rozmowa kwalifikacyjna w formie wideokonferencji połączona z przeglądem prac (90%).
Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów w terminie.
Rozwiń
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, język ojczysty, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na poszczególnych uczelniach
Podstawą kwalifikacji jest: język polski lub język ojczysty (dla obcokrajowców) lub język podstawowy (10%); rozmowa kwalifikacyjna w formie wideokonferencji połączona z przeglądem prac (90%).
Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów w terminie.
Rozwiń
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na
poszczególnych uczelniach
I stopnia
II stopnia
jednolite
Brak wyników
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych: rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika i grafika cyfrowa, multimedia.
Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych możesz podjąć na wielu uczelniach w całej Polsce. W związku z tym program zajęć, jak również oferta specjalności, może się różnić w zależności od uniwersytetu, na który się zdecydujesz.
Jednak mimo tych rozbieżności możesz spodziewać się zajęć poruszających tematykę historii sztuki, poznawania współczesnych nurtów w malarstwie, fotografii czy rzeźbie.
Oprócz tego na wielu uczelniach będziesz miał możliwość zdobycia umiejętności w obszarze projektowania graficznego i zapoznania się ze specjalistycznymi programami komputerowymi.
Co jeszcze? W ramach studiów zaplanowano także zajęcia plenerowe, w trakcie których będziesz mógł rozwijać swój warsztat artystyczny.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
znajomości historii sztuki, współczesnych nurtów
dysponowania wiadomościami dotyczącymi różnych technik malarskich, fotograficznych, graficznych
projektowania graficznego
znajomości specjalistycznych programów komputerowych służących do obróbki graficznej
dobierania technik plastycznych do wymogów projektu
znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku sztuki
znajomości języka obcego na poziomie średniozaawansowanym
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH?
1. Tryb i typ studiów
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych możemy podzielić na:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Dla kogo ten kierunek
Fascynuje Cię świat sztuki? Chciałbyś połączyć swoją przyszłość zawodową z działalnością artystyczną? Jeśli tak to studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych są fantastycznym rozwiązaniem! Absolwenci tego kierunku mają niezwykle szeroki wybór ścieżki zawodowej, ale jeżeli chcesz dowiedzieć się bliższych szczegółów, zapoznaj się z poniższym opisem!
3. Gdzie studiować edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych:
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
Praca po studiach
Zastanawiasz się gdzie znajdziesz pracę po ukończeniu studiów na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych? Jako absolwent zatrudnienie znajdziesz w agencjach reklamowych lub kreatywnych, biurach projektowych oraz instytucjach o charakterze edukacyjno-artystycznym.
Jeżeli dodatkowo lubisz dzielić się z innymi swoją pasją, będziesz mógł nauczać w szkołach podstawowych. Jakie jeszcze możliwości zawodowe masz do wyboru? Nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem pracy w środkach masowego przekazu.
Jeśli cechuje Cię otwartość umysłu, nieograniczona kreatywność, nie wyobrażasz sobie życia bez obcowania z szeroko rozumianą sztuką to wybór studiów na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych jest idealną drogą do satysfakcjonującej przyszłości zawodowej!
Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych znajdzie zatrudnienie w/jako:
animator kultury
nauczyciel w szkołach podstawowych
pracownik agencji reklamowych
pracownik agencji kreatywnych
pracownik biur projektowych
pracownik ośrodków edukacyjno-artystycznych
krytyk kulturalny
pracownik mass mediów
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie