Filologia - studia śródziemnomorskie

Filologia - studia śródziemnomorskie

Dodaj do ulubionych

Filologia – studia śródziemnomorskie

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli interesujesz się podróżami, odkrywaniem nowych miejsc, a jednocześnie fascynuje Cię poznawanie historii minionych epok oraz ich wpływ na otaczający Cię świat, być może zaciekawi Cię propozycja studiów na kierunku Filologia – studia śródziemnomorskie. Co należy wiedzieć o tej propozycji? Na pewno to, że jest to interdyscyplinarny kierunek kształcenia i łączy w sobie nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także skupia się na wyposażeniu swoich studentów w praktyczne kompetencje przydatne w branży turystycznej. Jeśli taka droga edukacji odpowiada Twoim zainteresowaniom, koniecznie zapoznaj się z poniższymi szczegółami!

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów skupia się na poznaniu historii oraz filozofii starożytnej, jak również na zgłębianiu tajemnic mitologii greckiej i rzymskiej. Uczęszczając na zajęcia otrzymasz niezbędną wiedzę z zakresu literatury, filozofii oraz teatru antycznego. Oprócz tego będziesz miał szansę zgłębić dzieła literackie z okresu wczesnochrześcijańskiego, jak również zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące kultury średniowiecznej, renesansu i baroku. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia nauczysz się dostrzegać wpływ kultury antycznej na współczesną rzeczywistość oraz dostrzegać jej obecność w sztuce i literaturze.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów na kierunku Filologia – studia śródziemnomorskie, możesz podjąć pracę przede wszystkim w branży turystycznej, a dokładnie nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w agencjach turystycznych czy jako pilot wycieczek. Oprócz tego możesz spróbować swoich sił w różnego rodzaju instytucjach kulturalnych. Zatem jeśli chcesz poznać największe tajemnice basenu Morza Śródziemnomorskiego to kierunek Filologia – studia śródziemnomorskie jest idealnym propozycją dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Filologia – studia śródziemnomorskie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, język łaciński i kultura antyczna, język grecki i kultura antyczna, filozofia

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA - STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia - studia śródziemnomorskie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologię – studia śródziemnomorskie

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • znajomości historycznych myśli filozoficznych
   • dysponowania wiadomościami z obszaru literatury wczesnochrześcijańskiej, średniowiecza, renesansu oraz baroku
   • rozumienia wpływu kultury antycznej i dostrzegania jej we współczesnej rzeczywistości
   • tłumaczenia tekstów literackich napisanych w języku klasycznym na język polski

   Jak wyglądają studia na kierunku filologia – studia śródziemnomorskie?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek filologia – studia śródziemnomorskie jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

   Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronną wiedzę humanistyczną.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku filologia – studia śródziemnomorskie będziesz miał okazję korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami humanistycznymi, filologicznymi i kulturowymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Wstęp do studiów śródziemnomorskich
   • Religie Grecji i Rzymu
   • Życie codzienne Greków i Rzymian
   • Literatura poantyczna

   Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie powyższych studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz poznaniu podstaw języka łacińskiego oraz greckiego oraz praktycznej nauce dodatkowego języka nowożytnego. Ponadto, studenci dowiedzą się więcej na temat branży turystycznej oraz rozwiną kompetencje z obszaru marketingu i zarządzania. Dodatkowo nauczysz się przygotowywać profesjonalną ofertę turystyczną. Studenci zdobędą także zdolności analizy i interpretacji literatury oraz sztuki antycznej.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia – studia śródziemnomorskie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku filologia - studia śródziemnomorskie na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia – studia śródziemnomorskie

   Absolwent kierunku Filologia – studia śródziemnomorskie znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik biur turystycznych
   • pilot wycieczek
   • pracownik instytucji kulturalnych

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA - STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA - STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE

   Komentarze (0)