BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (BHP) ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA (BHP) - STUDIA PODYPLOMOWE

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (BHP) ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA (BHP) - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

   Bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów online
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką BHP, w tym m.in. pracowników administracji, instytucji rządowych czy jednostkach ochrony przeciwpożarowej, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować karierę związaną z bezpieczeństwem i higieną pracy. Kierunek może także zainteresować osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Rekrutacja na kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa zwykle otwarta  jest dla wszystkich absolwentów studiów I lub II stopnia. Przeważnie nie jest wymagane doświadczenie ani konkretna wiedza. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. Kandydaci mogą zostać przyjęci na podstawie kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc w grupie może być ograniczona.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA?

   Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa realizowany jest w trybie niestacjonarnym i online. Oznacza to, że zajęcia mogą być prowadzone dzięki narzędziom do nauki zdalnej. Czasem dostępny jest także indywidualny tok nauki. W takim przypadku studenci sami wybierają terminy, w których zapoznają się z materiałami i wykonują ćwiczenia na platformach e-learningowych. Wśród kadry wykładowczej mogą się znaleźć pracownicy akademiccy, a także doświadczeni specjaliści i praktycy. Słuchacze mogą uzyskać kwalifikacje niezbędne do pracy w służbie bezpieczeństwa i higieny pracy.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku zdobywają bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa zdobywają szeroką wiedzę z zakresu BHP i prawidłowych zachowań w zakładach pracy. Mogą nauczyć się, w jaki sposób zachować się w przypadku wypadków i zagrożeń zdrowia i życia pracowników. Poznają także wymagania prawne odnoszące się do BHP i ochrony przeciwpożarowej. Słuchacze mogą dowiedzieć się, jakie są czynniki szkodliwe i niebezpieczne oraz jak je identyfikować i zapobiegać ewentualnym wypadkom.

   Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa, to np.:

   • ergonomia, fizjologia i psychologia pracy
   • zagrożenia mechaniczne, pomiary oraz ochrony indywidualne
   • aspekty ekonomiczne BHP, ryzyko zawodowe oraz zarządzanie bezpieczeństwem pracy

   W programie studiów uwzględnione są zwykle także zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową. Słuchacze mogą dowiedzieć się, jakie zagrożenia pożarowe, wybuchowe czy awarie mogą wystąpić w miejscu pracy. Często mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach z pierwszej pomocy.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA?

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA?

   Absolwenci kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa mają kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy związanej z BHP. Mogą zostać zatrudnieni zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, organizacjach, jak i administracji publicznej. Inną możliwością jest również prowadzenie szkoleń i kursów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Część stanowisk, takich jak np. starszy specjalista ds. BHP, może być dostępna dopiero po ukończeniu odpowiednio długiego okresu stażowego.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa to m.in.:

   • inspektor ds. BHP
   • specjalista ds. BHP

    

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (BHP) ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA (BHP) - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)