BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (BHP) ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA (BHP) - STUDIA PODYPLOMOWE

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (BHP) ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA (BHP) - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów online
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) oraz ochrona przeciwpożarowa (bhp) - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką BHP, w tym m.in. pracowników administracji, instytucji rządowych czy jednostkach ochrony przeciwpożarowej, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować karierę związaną z bezpieczeństwem i higieną pracy. Kierunek może także zainteresować osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Rekrutacja na kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa zwykle otwarta  jest dla wszystkich absolwentów studiów I lub II stopnia. Przeważnie nie jest wymagane doświadczenie ani konkretna wiedza. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. Kandydaci mogą zostać przyjęci na podstawie kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc w grupie może być ograniczona.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (BHP) ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA (BHP) - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA?

Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa realizowany jest w trybie niestacjonarnym i online. Oznacza to, że zajęcia mogą być prowadzone dzięki narzędziom do nauki zdalnej. Czasem dostępny jest także indywidualny tok nauki. W takim przypadku studenci sami wybierają terminy, w których zapoznają się z materiałami i wykonują ćwiczenia na platformach e-learningowych. Wśród kadry wykładowczej mogą się znaleźć pracownicy akademiccy, a także doświadczeni specjaliści i praktycy. Słuchacze mogą uzyskać kwalifikacje niezbędne do pracy w służbie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku zdobywają bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa zdobywają szeroką wiedzę z zakresu BHP i prawidłowych zachowań w zakładach pracy. Mogą nauczyć się, w jaki sposób zachować się w przypadku wypadków i zagrożeń zdrowia i życia pracowników. Poznają także wymagania prawne odnoszące się do BHP i ochrony przeciwpożarowej. Słuchacze mogą dowiedzieć się, jakie są czynniki szkodliwe i niebezpieczne oraz jak je identyfikować i zapobiegać ewentualnym wypadkom.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa, to np.:

  • ergonomia, fizjologia i psychologia pracy
  • zagrożenia mechaniczne, pomiary oraz ochrony indywidualne
  • aspekty ekonomiczne BHP, ryzyko zawodowe oraz zarządzanie bezpieczeństwem pracy

W programie studiów uwzględnione są zwykle także zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową. Słuchacze mogą dowiedzieć się, jakie zagrożenia pożarowe, wybuchowe czy awarie mogą wystąpić w miejscu pracy. Często mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach z pierwszej pomocy.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA?

Absolwenci kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa mają kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy związanej z BHP. Mogą zostać zatrudnieni zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, organizacjach, jak i administracji publicznej. Inną możliwością jest również prowadzenie szkoleń i kursów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Część stanowisk, takich jak np. starszy specjalista ds. BHP, może być dostępna dopiero po ukończeniu odpowiednio długiego okresu stażowego.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa to m.in.:

  • inspektor ds. BHP
  • specjalista ds. BHP

 

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (BHP) ORAZ OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA (BHP) - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia