PSYCHOLOGIA I BIOLOGIA ZWIERZĄT studia – kierunek studiów
Studia na kierunkupsychologia i biologia zwierząt to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku psychologia i biologia zwierząt
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia jednolite magisterskie
Czas trwania
5 lat (studia jednolite magisterskie)
Uczelnie
Studia na kierunku psychologia i biologia zwierząt możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | psychologia i biologia zwierząt - uczelnie >
Opis kierunku
Osoby, które aplikują na kierunek psychologia i biologia zwierząt zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk psychologicznych, społecznych oraz przyrodniczych i biologicznych. Co więcej, poznają zagadnienia związane z anatomią i fizjologią zwierząt oraz weterynarią. W ramach kształcenia rozwiną także umiejętności praktyczne. Tym samym nauczą się rozwiązywania problemów behawioralnych oraz przeprowadzania szkoleń zwierząt.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku psychologia i biologia zwierząt najczęściej wymagane przedmioty maturalne to:fizyka i astronomia,chemia,biologia, geografia, historia, informatyka, matematyka, język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w ogrodach zoologicznych, klinikach weterynaryjnych, jednostkach prowadzących terapię behawioralną zwierząt, ośrodkach szkoleniowych dla zwierząt, czy w placówkach zajmujących się ochroną środowiska naturalnego.
Przed złożeniem aplikacji na kierunek psychologia i biologia zwierząt należy zapoznać się z wymaganiami określonymi przez daną uczelnię wyższą. Dzięki temu kandydaci zyskają więcej czasu na przygotowania i tym samym zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku psychologia i biologia zwierząt to:
biologia,
chemia,
fizyka i astronomia,
geografia,
historia,
informatyka,
język obcy,
język polski,
matematyka.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Wyniki egzaminu maturalnego z biologii, języka polskiego z języka obcego nowożytnego oraz jednego z przedmiotów: chemia, fizyka z astronomią, geografia, historia, matematyka, informatyka (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna). Wynik z poziomu rozszerzonego przemnożony zostanie przez współczynnik 1,5.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku psychologia i biologia zwierząt na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Psychologia i biologia zwierząt - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek psychologia i biologia zwierząt na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek psychologia i biologia zwierząt na poszczególnych uczelniach
Wyniki egzaminu maturalnego z biologii, języka polskiego z języka obcego nowożytnego oraz jednego z przedmiotów: chemia, fizyka z astronomią, geografia, historia, matematyka, informatyka (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna). Wynik z poziomu rozszerzonego przemnożony zostanie przez współczynnik 1,5.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku psychologia i biologia zwierząt na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek psychologia i biologia zwierząt na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA I BIOLOGIA ZWIERZĄT?
Psychologia i biologia zwierząt to studia skierowane do miłośników zwierząt, którzy chcieliby zawodowo zająć się niesieniem im pomocy. Program nauczania został skonstruowany tak, aby przekazać studentom wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, biologicznych i psychologicznych oraz przygotować ich do podjęcia pracy psychologicznej ze zwierzętami.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku psychologia i biologia zwierząt możemy podzielić na:
Program nauczania na kierunku Psychologia i biologia zwierząt realizuje treści związane z naukami psychologicznymi, społecznymi, biologicznymi oraz przyrodniczymi. W ramach kształcenia studenci dowiedzą się więcej na temat fizjologii i anatomii zwierząt. Ponadto rozwiną wszechstronną wiedzę z obszaru weterynarii, zootechniki oraz innych nauk rolniczych. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych.
Przede wszystkim nauczą się tworzenia optymalnych warunków do hodowli i utrzymania zwierząt. Ponadto zyskają zdolności z obszaru diagnozowania i przeprowadzania terapii behawioralnej na zwierzętach. Co więcej poznają zasady przeprowadzania terapii z udziałem zwierząt. W planie znajdzie się także lektorat z języka angielskiego, dzięki czemu studenci zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA I BIOLOGIA ZWIERZĄT?
Studia na kierunku psychologia i biologia zwierząt trwają 5 lat (jednolite studia magisterskie).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA I BIOLOGIA ZWIERZĄT?
Absolwenci kierunku psychologia i biologia zwierząt, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim znajdą zatrudnienie w klinikach weterynaryjnych, ogrodach zoologicznych oraz w ośrodkach szkoleniowych dla zwierząt. Dobrym rozwiązaniem będzie także praca w organizacjach pozarządowych, hotelach dla psów oraz w ośrodkach opieki dla zwierząt.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku psychologia i biologia zwierząt:
kliniki weterynaryjne
ogrody zoologiczne
ośrodki szkoleniowe dla zwierząt
hotele dla psów
schroniska
ośrodki opieki dla zwierząt
organizacje pozarządowe
ośrodki nauki jazdy konnej
jednostki naukowo-badawcze
firmy zajmujące się ochroną przyrody
własna działalność gospodarcza
salony pielęgnacji dla zwierząt.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach