MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI studia – kierunek studiów
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 do 3 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki |
Rok akademicki |
2024/2025 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia I i II stopnia |
Czas trwania |
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | muzyka w mediach i produkcja muzyki - uczelnie >
Opis kierunku
Muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia skierowane do wszystkich pasjonatów muzyki, którzy chcieliby zająć się nią w swojej codziennej pracy zawodowej. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne przygotowanie merytoryczne z zakresu nauk humanistycznych, w tym kulturoznawstwa, muzykologii, czy historii muzyki. Ponadto dowiedzą się więcej na temat sposobów dystrybucji muzyki w mediach oraz funkcjonowania instytucji muzycznych.
Specjalności
Współczesne studia z muzyki w mediach i produkcji muzyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki: realizacja dźwięku, muzyka w mediach, zarządzanie produkcją muzyczną.
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w mediach na stanowisku krytyka muzycznego, dziennikarza, czy redaktora merytorycznego. Co więcej mogą podjąć prace w instytucjach kultury, czy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej.
JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?
Aplikując na studia muzyka w mediach i produkcja muzyki należy posiadać chociaż podstawową wiedzę na tematy muzyczne,co znaczenie ułatwi proces rekrutacyjny. Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni i podjąć odpowiednie przygotowania. Warunkiem dostania się na powyższe studia jest zaliczenie egzaminu wstępnego, który będzie polegał na rozmowie na tematy muzyczne.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI?
Absolwenci kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki bez problemu znajdą zatrudnienie na stanowiskach związanych z muzyką. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w zawodzie krytyka i dziennikarza muzycznego w różnego rodzaju mediach, między innymi w prasie, radiu, internecie, czy telewizji. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach kultury, między innymi przy obsłudze festiwali, koncertów i innych wydarzeń muzycznych. Uzyskaną wiedzę i zdobyte kwalifikacje studenci wykorzystają w czasie pracy w jednostkach administrowania kulturą oraz w instytucjach samorządowych. Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z muzyką.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki:
-
media (radio, telewizja, prasa, internet)
-
instytucje kultury
-
jednostki administrowania kulturą
-
firmy zajmujące się organizacją wydarzeń muzycznych
-
instytucje samorządowe
-
własna działalność gospodarcza.