MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI

MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI

Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Muzyka w mediach i produkcja muzyki stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI studia – kierunek studiów

Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 do 3 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki rozpocznie się 1 maja 2024 r. i potrwa do 31 maja 2024 r. | muzyka w mediach i produkcja muzyki - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | muzyka w mediach i produkcja muzyki - uczelnie >

Opis kierunku

Muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia skierowane do wszystkich pasjonatów muzyki, którzy chcieliby zająć się nią w swojej codziennej pracy zawodowej. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne przygotowanie merytoryczne z zakresu nauk humanistycznych, w tym kulturoznawstwa, muzykologii, czy historii muzyki. Ponadto dowiedzą się więcej na temat sposobów dystrybucji muzyki w mediach oraz funkcjonowania instytucji muzycznych.

 

Specjalności

Współczesne studia z muzyki w mediach i produkcji muzyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki: realizacja dźwięku, muzyka w mediach, zarządzanie produkcją muzyczną.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w mediach na stanowisku krytyka muzycznego, dziennikarza, czy redaktora merytorycznego. Co więcej mogą podjąć prace w instytucjach kultury, czy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aplikując na studia muzyka w mediach i produkcja muzyki należy posiadać chociaż podstawową wiedzę na tematy muzyczne,co znaczenie ułatwi proces rekrutacyjny. Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni i podjąć odpowiednie przygotowania. Warunkiem dostania się na powyższe studia jest zaliczenie egzaminu wstępnego, który będzie polegał na rozmowie na tematy muzyczne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI?

Muzyka w mediach i produkcja muzyki to studia, które łączą w sobie zagadnienia z obszaru nauk humanistycznych, współczesnej kultury, muzykologii oraz medioznawstwa. Dzięki temu studenci mają szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie i przygotowanie zawodowe, uprawniające do pracy w mediach i na wszystkich stanowiskach związanych z muzyką.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki mają charakter międzyobszarowy. Tym samym łączą w sobie zagadnienia zarówno z zakresu szeroko pojętych nauk humanistycznych, jak i sztuki muzycznej. Studenci będą uczęszczać na zajęcia związane z kulturoznawstwem, współczesną sztuką i kulturą oaz medioznawstwem. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat przejawów muzyki w mediach oraz nauczą się analizować twórczość muzyczną biorąc pod uwagę aspekt historyczny, socjologiczny, czy kulturowy.

Ważnym elementem nauczania będzie także doskonalenie zdolności z obszaru dystrybucji muzyki oarz związanych z tym aspektów prawnych i organizacyjnych. Osoby, które aplikują na powyższe studia nauczą się także prowadzenia audycji muzycznych, komentowania wydarzeń ze świata muzyki oraz współpracy z muzykami i dziennikarzami muzycznymi.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI?

Studia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki będą trwały trzy lata (studia I stopnia) lub od dwóch do trzech lat (studia II stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI?

Absolwenci kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki bez problemu znajdą zatrudnienie na stanowiskach związanych z muzyką. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w zawodzie krytyka i dziennikarza muzycznego w różnego rodzaju mediach, między innymi w prasie, radiu, internecie, czy telewizji. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach kultury, między innymi przy obsłudze festiwali, koncertów i innych wydarzeń muzycznych. Uzyskaną wiedzę i zdobyte kwalifikacje studenci wykorzystają w czasie pracy w jednostkach administrowania kulturą oraz w instytucjach samorządowych. Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z muzyką.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki:

 • media (radio, telewizja, prasa, internet)
 • instytucje kultury
 • jednostki administrowania kulturą
 • firmy zajmujące się organizacją wydarzeń muzycznych
 • instytucje samorządowe
 • własna działalność gospodarcza.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Muzyka w mediach i produkcja muzyki studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Muzyka w mediach i produkcja muzyki studia I stopnia

Muzyka w mediach i produkcja muzyki studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki muzyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
II stopnia

Miasta, które oferują studia na kierunku MUZYKA W MEDIACH I PRODUKCJA MUZYKI

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)