Germanische philologie studia - kierunek studiów

Język niemiecki to jednen z najbardziej popularnych jezyków obcych w Polsce, który daje wiele mozliosci rozwoju i często jest podstawą przyjęcia do pracy w wielu zagraniczych fimrach. Wiele dzieł literatury, naukowych, historycznych powstało dzięki autorom z Niemiec i aby przeczytać je bez pośrednictwa tłumaczy, najlepszym sposobem jest nauczenie się języka niemieckiego. Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z językiem i kulturą Niemiec – studia na kierunku Germanische philologie stoją przed Tobą otworem!

Jako student Germanische philologie będziesz uczył się nie tylko fonetyki, gramatyki praktycznej, opisowej, historycznej oraz kontrastywnej, czytania, pisania oraz rozumienia tekstów w języku niemieckim, ale i języka specjalistycznego – języka biznesu oraz gry słów. Warto podkreslić, że studia odbywają sie w całości w jezyku niemieckim. Będziesz wyposażony również w podstawową wiedzę literaturoznawczą kraju, jej historię, nurty oraz kulturę regionu. Poznasz również historię Niemiec i ich tradycję. Polska stwarza niezwykłe możliwości pracy dla osób, które ukończyły germanistykę. Dużo firm niemieckich ma swoje filie w Polsce, język ten nauczany jest w szkołach o wszystkich poziomach: od szkół podstawowych po uczelnie wyższe. Z racji polskiej polityki zagranicznej jest wysokie zapotrzebowanie na tłumaczy z języka niemieckiego na język polski. Jak widzisz, opcji do wyboru jest naprawdę dużo, a to nie wszystkie, ponieważ kierunek oferuje wiele specjalizacji jak np. językoznawstwo komputerowe, niemiecki prawniczo-ekonomiczny i finansowy, w naukach technicznych, redakcja multimediów lingwistycznych, stosunki europejskie itp.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Germanische philologie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:  język polski, język niemiecki

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GERMANISCHE PHILOLOGIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Germanische philologie

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • kultury, literatury oraz ogólnej wiedzy z zakresu Niemiec oraz obszarów niemieckojezycznych,
   • języka niemieckiego w stopniu biegłości językowej na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy w mowie i piśmie w zakresie języka niemieckiego gruntowną i wszechstronną wiedzę z zakresu wybranej specjalności
   • lingwistyki,
   • współczesnych realiów obszaru niemieckojezycznego,
   • języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Germanische philologie

   Absolwent kierunku Germanische philologie znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • nauczyciel na wszystkich etapach edukacyjnych,
   • pracownik w wydawnictwach,
   • pracownik w redakcjach czasopism,,
   • pracownik w instytucjach kulturalnych,
   • pracownik w regionalnych ośrodkach badawczych oraz w sektorze usług wymagającym zaawansowanej znajomości języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych.

    

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GERMANISCHE PHILOLOGIE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GERMANISCHE PHILOLOGIE

   Komentarze (0)