Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Czy pod względem historycznym wyobrażasz sobie bardziej abstrakcyjne połączenie, niż Filologia germańska z filologią rosyjską? A może to czas by zapomnieć o historycznych, dawnych niesnaskach i spojrzeć na sytuację bardziej racjonalnie, pod kątem dzisiejszych czasów? Niemcy oraz Rosja, mimo często odmiennych strategii i założeń, są krajami, które współcześnie mają bardzo dużo wpływów na gospodarkę oraz politykę w Europie i na całym świecie.
Program studiów i przedmioty
Kierunek studiów Filologia germańska z filologią rosyjską daje unikatową możliwość zgłębienia właściwości kulturalnych obu państw, odnalezienia podobieństw i różnic w trendach w sztuce i literaturze na przestrzeni wieków oraz zestawienia ze sobą wpływów kultury zachodniej z kulturą wschodnią. Są to państwa, które mogą pochwalić się imponującą historią dziejów, jeśli więc jesteś zainteresowany konfrontacją dorobku kulturalnego tych dwóch państw studia na tym kierunku powinny odpowiadać Twoim oczekiwaniom.
Największy nacisk zostanie położony na praktyczną naukę języka niemieckiego i rosyjskiego. Z bloku językoznawczego będziesz uczęszczać na zajęcia z między innymi gramatyki współczesnego języka rosyjskiego, fonetyki i fonologii, morfologii, składni i historii języka niemieckiego. Będą to też zajęcia łaciny oraz gramatyki kontrastywno-porównawczej języka polskiego i niemieckiego. Dużo czasu akademickiego zostanie poświęcone historii Rosji i Niemiec, jako, że są to państwa o długim rodowodzie. Z historią zetkniesz się również na zajęciach z literatury i literaturoznawstwa. Z bloku dotyczącego kultury, oprócz kultury niemieckiego obszaru językowego, dowiesz się wszystkiego, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o kulturze i realiach rosyjskiego obszaru językowego – a jak wiadomo, nie jest on mały. Posiądziesz też wiedzę o dziejach prawosławia Słowian Wschodnich w tradycji Kijowsko-Moskiewskiej, a język łaciński na pewnym etapie studiów zastąpi inny język klasyczny – staro-cerkiewno-słowiański.
Żeby dostać się na studia na kierunek Filologia germańska z filologią rosyjską, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język niemiecki, historia, język angielski, język polski, filozofia, język łaciński i kultura antyczna.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent kierunku Filologia germańska z filologią rosyjską znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia germańska z filologią rosyjską
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia