Dodaj do ulubionych

Filologia koreańska studia - kierunek studiów

Studia na kierunku filologia koreańska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

Filologia koreańska to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby z bliska zapoznać się z językiem, a także kulturą Korei. To kierunek odzwierciedlający również zapotrzebowanie pojawiające się na aktualnym rynku zatrudnienia. W programie kształcenia tego kierunku znalazły się zarówno przedmioty językoznawcze, jak i te poświęcone sztuce, literaturze czy historii Korei.

Po zakończeniu nauki absolwenci powinni biegle porozumiewać się w języku koreańskim – zarówno w sytuacjach formalnych, jak i zawodowych. Przygotowani są oni do pracy zarówno w przedsiębiorstwach o międzynarodowym zasięgu, jak i w sektorze związanym z oświatą czy tłumaczeniami. Część osób znajdzie zatrudnienie również w instytucjach dyplomatycznych czy ośrodkach zajmujących się promocją kultury koreańskiej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia koreańska:

 • geografia,
 • historia,
 • język mniejszości narodowej,
 • język obcy,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA KOREAŃSKA

Województwo
Miejscowość
studia II stopnia
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
studia II stopnia
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Filologia koreańska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Filologia koreańska - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA KOREAŃSKA STUDIA NIESTACJONARNE

FILOLOGIA KOREAŃSKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA KOREAŃSKA STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA KOREAŃSKA STUDIA II STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia koreańska

Tryb studiów
studia II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologię koreańską

Program studiów i przedmioty

Są to studia filologiczne, co sprawia, że jako absolwent będziesz znawcą realiów tego kraju, ponieważ w roli studenta będziesz uczęszczać na zajęcia przede wszystkim językoznawcze, ale i dotyczące historii Korei, jej dorobku kulturowego – literatury, sztuki, muzyki, kinematografii.

W programie znajdą się też przedmioty, które zapewnią Ci wiedzę ogólną, czyli z zakresu filozofii, informatyki, logiki czy wstępu do językoznawstwa, i tym podobne. Języka koreańskiego będziesz uczył się zarówno od strony gramatyki, jak i użycia praktycznego, a pomogą Ci w tym zajęcia z lektorami z Korei.

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o języki – istnieje możliwość nauki języka dodatkowego na poziomie zaawansowanym – angielskiego bądź niemieckiego, a ponadto lektoratów z języków takich jak chiński, japoński, wietnamski, arabski, czy hindi, itp.

Będziesz zgłębiał wiedzę na temat społeczeństwa koreańskiego, a jeśli będziesz osiągać wystarczająco dobre wyniki w nauce, otworzy się dla Ciebie również możliwość semestralnej lub rocznej wymiany zagranicznej i będziesz mógł na własnej skórze w praktyce wypróbować rzeczy, o których słuchałeś tylko na wykładach.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstaw językoznawstwa
 • znajomości języka koreańskiego w stopniu zaawansowanym
 • literaturoznawstwa
 • dorobku kulturalnego Korei
 • podstaw translatoryki
 • znajomości realiów społecznych i religijnych panujących w Korei

Jak wyglądają studia na kierunku filologia koreańska?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia koreańska jest obecnie dostępny zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych.

 

Studia na kierunku filologia koreańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku filologicznego zdobędziesz kompleksową wiedzę kulturową, literaturoznawczą oraz językoznawczą. Ponadto, dowiesz się więcej na temat historii, kultury oraz literatury koreańskiej.

W planie zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z tą tematyką, między innymi takich jak:

 • Gramatyka opisowa języka koreańskiego
 • Historia Korei
 • Historia literatury koreańskiej
 • Praktyczna nauka języka koreańskiego

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek filologia koreańska, wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Jako student, zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz nauce języka koreańskiego oraz jego praktycznego wykorzystania w piśmie oraz różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych.

Studenci poznają także dodatkowy język obcy, z którego osiągną poziom zaawansowany. Co więcej, będziesz miał okazję zaznajomić się ze specjalistyczną terminologią biznesową, co zdecydowanie zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

W czasie warsztatów przewidzianych na powyższym kierunku rozwiniesz zdolności z zakresu dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie języka polskiego i koreańskiego.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Korea - kraj na Dalekim Wschodzie, uwikłany w podział narodowy i geograficzny. Historycznie, politycznie i społecznie rozdzielony. Kraj wielu perspektyw dla ludzi przedsiębiorczych i ambitnych. Kraj, który z kulturą europejską, w której zostaliśmy wychowani, ma niewiele wspólnego, wciąż jest on jednak silnym magnesem dla wielu Polaków, których fascynuje tamtejszy rynek pracy oraz kultura i realia.

Jeśli należych do ich grona i chciałbyś zgłębić wiedzę o tym, dlaczego Korea jest tak wyjątkowa, powinieneś poważnie zastanowić się nad studiami na kierunku Filologia koreańska. Jeżeli w Twojej perspektywie nie figuruje wyjazd za granicę do pracy, musisz wiedzieć, że również w Polsce znajdziesz bardzo dobrze płatną posadę, ponieważ język koreański jest językiem unikatowym w skali Polski.

 

5. Gdzie studiować filologię koreańską

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia koreańska:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia koreańska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia koreańska będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia koreańska

Absolwent kierunku Filologia koreańska znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • placówkach oświatowych
 • placówkach dyplomatycznych
 • placówkach rozwoju kulturalnego
 • biurach tłumaczeń
 • wydawnictwach zagranicznych
 • turystyce​

 

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA KOREAŃSKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA KOREAŃSKA

Komentarze (3)

lexus odpowiedz

https://www.youtube.com/watch?v=acDUVfXWy6E

David odpowiedz

www.filkor.amu.edu.pl

takatam odpowiedz

filkor.amu.edu.pl