FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia angielska w zakresie nauczania języka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska w zakresie nauczania języka - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek filologia angielska w zakresie nauczania języka będą miały możliwość rozwinięcia zdolności językowych i nauki języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Ponadto dowiedzą się więcej na temat historii, kultury oraz literatury krajów anglojęzycznych. W czasie kształcenia zyskają również odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, niezbędne do wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, język angielski, język łaciński i kultura antyczna, język polski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 
Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w szkołach, biurach tłumaczeń, wydawnictwach, redakcjach czasopism, biurach podróży oraz w całej branży turystycznej, a także wszędzie tam gdzie wymagana jest biegła znajomość angielskiego.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Kierunek filologia angielska w zakresie nauczania języka można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. W obu przypadkach należy spełnić szereg wymagań rekrutacyjnych, postawionych przez uczelnię wyższą, na które realizowany jest dany kierunek.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka to:

 • geografia, historia, język angielski, język łaciński i kultura antyczna, język polski, matematyka

W przypadku studiów magisterskich konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Filologia angielska w zakresie nauczania języka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska w zakresie nauczania języka studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka

Forma studiów
II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA?

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka łączą w sobie zagadnienia z obszaru nauk filologicznych i kulturoznawczych z naukami pedagogicznymi. Dzięki tak skonstruowanemu programowi nauczania, studenci będą mieli szansę zdobyć uprawnienia potrzebne do wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego oraz pracy w wielu innych, prężnie rozwijających się branżach.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W ramach kształcenia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka, studenci zdobędą wszechstronną wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury krajów anglojęzycznych. Ponadto będą mieli szansę rozwinąć zdolności językowe i nauczyć się biegłego posługiwania językiem angielskim w mowie i piśmie. Studia przygotują ich także do wykonywania zawodu nauczyciela.

Podczas uczęszczania na liczne zajęcia i warsztaty zdobędą kwalifikacje z obszaru pedagogiki. Co więcej, nauczą się wykorzystywania nowoczesnych metod dydaktycznych, podczas prowadzenia zajęć z języka angielskiego. Osoby, które aplikują na powyższe studia dowiedzą się także, w jaki sposób analizować i interpretować wybrane teksty literatury anglojęzycznej.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA?

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA?

Absolwenci studiów filologicznych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako nauczyciele języka angielskiego w szkołach podstawowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z biurami tłumaczeniowymi, wydawnictwami, czy mediami. Po ukończeniu studiów można również pracować w branży turystycznej, a także we wszystkich firmach i instytucjach, w których konieczna jest znajomość języka angielskiego, także w tych poza granicami kraju.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka:

 • szkoła podstawowa
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • biura tłumaczeniowe
 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie