Finance, Investments and Accounting

Finance, Investments and Accounting

Finance, Investments and Accounting studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Czy zastanawiasz się czasem kim tak naprawdę jest finansista i jaką wykonuje pracę, na czym ona polega? Co kryje się za tym określeniem? Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej oraz dobrze władasz językiem angielskim mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finance, investments and accounting (finanse, inwestycje i rachunkowość w języku angielskim). Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.

 

Program studiów i przedmioty

Ich celem jest wyposażenie studenta w podstawową wiedzę o tym, jak funkcjonują wyżej wymienione dziedziny, ale również jak wykonać poprawne analizy rynkowe, prognozy ekonomiczne w perspektywie pojedynczego przedsiębiorstwa, całej instytucji finansowej, a nawet rynku. Studenci podczas toku nauki rozwiną swoje umiejętności zarządcze i poznają zasady właściwiej organizacji pracy.

Jako student tego kierunku będziesz uczęszczał na zajęcia takie jak linear algebra, mathematical analysis, marco- i microeconomics, IT tools in economics, accounting, finance, investment account, statistics, banking, econometrics, financial law, insurances, international finance czy international trade theory and policy. Program tych studiów zapewni absolwentowi solidną wiedzę z zakresu ekonomii i rynku międzynarodowego oraz finansów, a dużą zaletą będzie znajomość tych dziedzin w języku angielskim, co ułatwi poszukiwania na rynku pracy zarówno w kraju jak i za granicą.

WAŻNE TEMATY

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANCE, INVESTMENTS AND ACCOUNTING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE FINANCE, INVESTMENTS AND ACCOUNTING JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FINANCE, INVESTMENTS AND ACCOUNTING

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Finance, Investments and Accounting

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • społecznych i rynkowych zjawisk występujących w otoczeniu
  • ubezpieczeń
  • międzynarodowych finansów i handlu
  • prowadzenia własnej firmy
  • analizy finansowej
  • budowy prognoz finansowych

  Jak wyglądają studia na kierunku Finance, Investments and Accounting ?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Kierunek Finance, Investments and Accounting dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, między innymi z codzienną pracą zawodową to powinieneś zdecydować się na studia zaoczne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

  Jeżeli natomiast chciałbyś w pełni poświęcić się nauce, to wybierz studia stacjonarne. Studenci, którzy aplikują na ten kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

   

  2. Program studiów

  Anglojęzyczny kierunek Finance, Investments and Accounting realizuje program oscylujący wokół nauk ekonomicznych oraz kwestii związanych z zarządzaniem i rachunkowością. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • Mathematical Analysis
  • Linear Algebra
  • Equity and Fixed Income
  • Macroeconomics of Finance

  Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu matematyki i statystyki. Co więcej, zapoznasz się z mechanizmami funkcjonowania gospodarki krajowej i międzynarodowej oraz poznasz specyfikę poszczególnych rynków finansowych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Jako student kierunku Finance, Investments and Accounting wykształcisz także szereg istotnych umiejętności praktycznych. Najwięcej czasu poświęcisz rozwijaniu swoich zdolności z zakresu finansów i rachunkowości. W czasie studiów, nauczysz się między innymi:

  • analizy zjawisk finansowych i gospodarczych
  • wyceny i oceny ryzyka inwestycyjnego
  • zarządzania ryzykiem finansowym
  • tworzenia raportów finansowych

  Co więcej, będziesz miał okazję korzystać z zaawansowanych programów i narzędzi informatycznych, stosowanych na co dzień w branży ekonomicznej. Jako, że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Kierunek Finance, Investments and Accounting można realizować na pierwszym i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po ukończeniu studiów zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast, studia drugiego stopnia będą trwały dwa lata (cztery semestry) i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Finance, Investments and Accounting

  Absolwent kierunku Finance, Investments and Accounting znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • analityk giełdowy i rynkowy
  • krajowe i międzynarodowe korporacje
  • mniejszych przedsiębiorstwach
  • manager
  • inwestor
  • handlowiec

   

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANCE, INVESTMENTS AND ACCOUNTING

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCE, INVESTMENTS AND ACCOUNTING

  Komentarze (0)