Dodaj do ulubionych

Humanitarian action studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Ukończyłeś studia licencjackie i zastanawiasz się nad dalszą drogą edukacji? Cenisz kontakt z ludźmi i chętnie angażujesz się w działania o charakterze pomocowym? A może gdy widzisz, że istnieją rzeczy, które można zmienić, wolisz działać niż bezczynnie stać? Chciałbyś w trakcie studiowania jednocześnie podnosić swoje kompetencje językowe i zdobywać nowe sposoby patrzenia na świat? W takim razie znalazłeś dla siebie idealne rozwiązanie, czyli studia magisterskie  na kierunku Humanitarian action!

 

Program studiów i przedmioty

Zastanawiasz się jakie treści kształcenia znalazły się w programie studiów? Za nim poznasz szczegóły, musisz wiedzieć, że wszystkie zajęcia są prowadzone w języku angielskim, w związku z czym nauczysz się biegle posługiwać tym językiem, a Twoje możliwości zawodowe znacznie się poszerzą. A wracając do kwestii programu, to w trakcie nauki na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu praw człowieka, międzynarodowego prawa związanego z udzielaniem pomocy humanitarnej oraz zasad finansowania tego rodzaju działań. Nauka na tych studiach to także świetna okazja do zdobycia umiejętności przygotowywania i kierowania akcjami humanitarnymi, jak również możliwość prowadzenia badań empirycznych w tym obszarze. W ramach zajęć zostaną zaprezentowane tematy poruszające zagadnienia historyczne m.in. dawne konflikty i ich przebieg na terenach Europy Wschodniej, ale również Europy Centralnej.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Humanitarian action umożliwią Ci podjęcie pracy w różnego rodzaju organizacjach pozarządowych, instytucjach rządowych lub międzynarodowych. Jako absolwent, posiadając specjalistyczną wiedzę, będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w ośrodkach humanitarnych oraz międzynarodowych stowarzyszeniach pomocowych. Jeśli jesteś otwarty na nowe doświadczenia, chciałbyś, żeby Twoja praca zawodowa przyczyniła się do poprawy życia innych osób to studia na kierunku Humanitarian action są zdecydowanie dla Ciebie!

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HUMANITARIAN ACTION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Humanitarian action stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Humanitarian action - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

HUMANITARIAN ACTION STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

HUMANITARIAN ACTION STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku humanitarian action

stacjonarne
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Humanitarian action

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości międzynarodowego prawa w obszarze działań pomocowych oraz praw człowieka
 • zarządzania akcją humanitarną
 • znajomości zasad finansowania akcji humanitarnych
 • przygotowywania i prowadzenia badań empirycznych
 • dbania o zdrowie i bezpieczeństwo ludności cywilnej na terenach zagrożonymi konfliktami zbrojnymi
 • znajomości zagadnień historycznych terenów dawnie objętymi działaniami zbrojnymi
 • biegłej znajomości języka angielskiego

Jak wyglądają studia na kierunku humanitarian action?

Nowatorski i unikatowy kierunek, jakim jest humanitarian action można realizować w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni i wydziału. Ta opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Kierunek humanitarian action wyróżnia się interdyscyplinarnym programem nauczania. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na te innowacyjne studia, będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk prawniczych, społecznych, politycznych, a nawet medycznych, dzięki czemu zostaną kompleksowo przygotowani do zawodowego niesienia pomocy ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych. Większość zajęć będzie miało wymiar praktyczny, a w planie znajdzie się wiele insertujących warsztatów, symulacji i praktyk. Równie istotne będzie wykształcenie gruntownych podstaw teoretycznych z obszaru różnorodnych dziedzin prawa, międzynarodowej sytuacji politycznej i gospodarczej czy uwarunkowań kulturowych.

Studenci będą zobowiązani do zrealizowania dwóch semestrów mobilności, w czasie których będą się kształcić na jednej z partnerskich uczelni w Europie, dzięki czemu rozwiną swoje zdolności językowe oraz poznają inną kulturę. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę akademicką, naukowców oraz praktyków z sektora humanitarnego, którzy podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Ile trwają studia?

Studia drugiego stopnia na kierunku humanitarian action będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra. Absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub rozpocząć działalność zawodową.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Humanitarian action

Absolwent kierunku Humanitarian action znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik organizacji pozarządowych
 • pracownik instytucji międzynarodowych
 • pracownik placówek rządowych
 • pracownik ośrodków humanitarnych
 • pracownik międzynarodowych stowarzyszeń pomocowych

 

Zobacz inne kierunki Opieka społeczna

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HUMANITARIAN ACTION

Komentarze (0)