Ichtiologia i rybactwo śródlądowe

Ichtiologia i rybactwo śródlądowe

Dodaj do ulubionych

Ichtiologia i rybactwo śródlądowe studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku Ichtiologia i rybactwo śródlądowe są przeznaczone dla osób, które cenią sobie zdobywanie wiedzy w praktyce oraz chcą posiadać szeroką gamę możliwości zawodowych po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych. Jeśli należysz do grona tych osób, a dodatkowo interesujesz się tematyką akwakultury, ekologii oraz rybactwa to ta propozycja jest stworzona dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Uczęszczając na zajęcia, będziesz poszerzał swoją wiedzę z zakresu biologii, anatomii ryb, ekologii oraz genetyki. Studenci tego kierunku poznają zasady prowadzenia hodowli różnego typu ryb, jak również sposoby pielęgnacji zwierząt i metody zapobiegania występowania chorób. Oprócz tego możesz spodziewać się przedmiotów koncentrujących się na zapoznaniu się z procesem budowy zbiorników wodnych oraz oceniania jakości wyprodukowanej żywności. Co jeszcze obejmuje plan zajęć? Do wyboru będziesz miał także przedmioty dodatkowe, a ich lista jest naprawdę długa. Znalazły się na niej zajęcia z zakresu zagrożeń ekologicznych, degradacji  naturalnych zbiorników wodnych czy pozyskiwania energii z alternatywnych źródeł.

 

Praca po studiach

Jeśli zainteresował Cię program kształcenia, to perspektywy zawodowe jakie posiadają absolwenci, są jeszcze ciekawsze. Po ukończeniu kierunku Ichtiologia i rybactwo śródlądowe nie będziesz narzekał na możliwości, ponieważ proponowane miejsca zatrudnienia są niezwykle zróżnicowane, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz starać się o zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej oraz samorządowej, jak również w placówkach sanitarno-epidemiologicznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś podjął pracę w przedsiębiorstwach przetwórczych, firmach hodowlanych lub instytucjach naukowo-badawczych. Jeszcze inną propozycją są placówki, których głównym zadaniem jest ochrona środowiska. Zatem jeśli nie chcesz zastanawiać się w przyszłości nad swoją karierą zawodową, wybierz studia na kierunku Ichtiologia i rybactwo śródlądowe!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Ichtiologia i rybactwo śródlądowe, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, matematyka, chemia, geografia, informatyka

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ICHTIOLOGIA I RYBACTWO ŚRÓDLĄDOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Ichtiologia i rybactwo śródlądowe - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ichtiologia i rybactwo śródlądowe

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Ichtiologię i rybactwo śródlądowe

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • dysponowania podstawowymi wiadomościami z obszaru ekologii, genetyki oraz fizjologii
   • znajomości technik pielęgnacyjnych ryb
   • tworzenia planu hodowli rybackiej oraz procesu reprodukcji ryb
   • dostrzegania zagrożeń wynikających z prowadzenia hodowli ryb dla środowiska naturalnego
   • znajomości metod wykorzystywanych do podnoszenia jakości produktów rybnych
   • pozyskiwania dodatkowych funduszy ze źródeł UE
   • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

   Jak wyglądają studia na kierunku ichtiologia i rybactwo śródlądowe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek ichtiologia i rybactwo śródlądowe można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk biologicznych i przyrodniczych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student powyższego kierunku zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk biologicznych, przyrodniczych oraz technicznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat dyscpliny, jaką jest rybactwo oraz gospodarki rybacko-wędkarskiej. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Chów i hodowla ryb łososiowatych
   • Gospodarka paszowa i żywienie ryb
   • Parazytologia
   • Fizjologia i rozród ryb

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku ichtiologia i rybactwo śródlądowe wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się realizować podstawowe zadania badawcze z zakresu ichtiologii i rybactwa. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób analizować gospodarkę rybacką i podejmować różnorodne działania związane z tym obszarem. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku ichtiologia i rybactwo śródlądowe będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł inżyniera.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Ichtiologia i rybactwo śródlądowe

   Absolwent kierunku Ichtiologia i rybactwo śródlądowe znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik instytucji naukowo-badawczych
   • pracownik placówek ochrony środowiska
   • pracownik przedsiębiorstw przetwórczych
   • pracownik firm hodowlanych
   • pracownik jednostek administracji publicznej i samorządowej
   • pracownik placówek sanitarno-epidemiologicznych

    

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ICHTIOLOGIA I RYBACTWO ŚRÓDLĄDOWE

   Komentarze (4)

   Jarek odpowiedz

   Po tym nie ma pracy... co to są za studia. Wstyd się wogule przyznać do studiowania tego. Poza tym to nie są studia

   Waldek odpowiedz

   Kierunek studiów, który można bez wątpliwości rozpatrywać jako "kształcenie smieciowe". Co najciekawsze praktycznie nikt nie pracuje w zawodzie po studiach. Tu jest ciekawa sprawa, że znakomita większość przekwalifikowuje się do innych zawodów. I tak jak pięknie jest napisane ile to jest możliwości pracy i perspektyw... Tak tylko że do ich uzyskania czy realizacji nie są potrzebne te studia hahahaha! Ktoś się rozminal z rzeczywistością. W gospodarstwach pracują ludzie po rolnictwie, mechanicy po przyuczeniu, itp. Oznacza to że zdobyta wiedzą i kwalifikacje nie są w żaden sposób wartościowe i wyjątkowe. Tak samo w administracji publicznej ludzie po innych studiach.... Rybactwo jest całkowicie pozbawione konkurencyjności. Kierunek studiów do natychmiastowego zlikwidowania. Dlaczego kształcić ludzi skoro nikt z nich nie będzie pracował w zawodzie bo inne kierunki studiów dużo bardziej konkurencyjne dostarczają absolwentów dużo bardziej kompetentnych. Rybactwo już dawno "wyleciało z obiegu". Ten kierunek to tylko marnowanie zasobów ludzkich w kraju dotkniętym ogromnym problemem demograficznym. Osobiście uważam że wszystkie takiego typu kierunki powinny zostać natychmiastowo zlikwidowane ponieważ tak jak wcześniej napisałem z jednej strony marnotrawstwia zasoby ludzkie a z drugiej strony zasoby finansowe w postaci podatków, które są lokowanie w takie zupełnie nierentowe kierunki.

   Marek1234 odpowiedz

   To nie są studia. UWAGA!

   Marek1234 odpowiedz

   Hehehehe. Już w pierwszym zdaniu ściema.