ZARZĄDZANIE BIZNESOWE

ZARZĄDZANIE BIZNESOWE

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE BIZNESOWE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku zarządzanie biznesowe to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku zarządzanie biznesowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności zarządzanie biznesowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie biznesowe - uczelnie >

Opis kierunku

W ramach kształcenia na kierunku zarządzanie biznesowe studenci zyskają wszechstronną wiedzę z obszaru zarządzania, nauk społecznych oraz szeroko pojętego biznesu. W planie znajdą się zajęcia z przywództwa biznesowego, zarządzania ryzykiem finansowym, ekonomii menedżerskiej, czy socjologii w biznesie. Studenci zyskają również zdolności z obszaru coachingu oraz planowania i zarządzania projektami, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w biznesie, jednostkach administracji publicznej, firmach konsultingowych i doradczych, agencjach marketingowych oraz na stanowiskach menedżerskich.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów na kierunek zarządzanie biznesowe należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymogami, obowiązującymi na danej uczelni wyższej. W tym przypadku konieczne jest pozytywne zaliczenie egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów oraz dostarczenie wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE BIZNESOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska

Zarządzanie biznesowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie biznesowe

ZARZĄDZANIE BIZNESOWE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie biznesowe studia niestacjonarne

Zarządzanie biznesowe studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie biznesowe studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie biznesowe

niestacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIZNESOWE?

Zarządzanie biznesowe to studia, które kształcą specjalistów przygotowanych do pracy na stanowiskach kierowniczych w szeroko pojętym biznesie krajowym i międzynarodowym. Studenci skupią się na rozwijaniu wiedzy i doskonaleniu zdolności z obszaru zarządzania i pokrewnych dyscyplin. Program kształcenia zakłada również realizację specjalizacji związanych z tematyką e-commerce i zarządzania ryzykiem, dzięki czemu studenci zyskają wiedzę z konkretnego obszaru tematycznego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Zarządzanie biznesowe możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program nauczania na kierunku zarządzanie biznesem będzie oscylował wokół zagadnień związanych z biznesem, zarządzaniem oraz naukami społecznymi. W planie zajęć znajdą się przedmioty związane z ekonomią menedżerską oraz psychologią i socjologią w biznesie. Poza wiedzą teoretyczną studenci zdobędą cenne umiejętności praktyczne.

Przede wszystkim skupią się na rozwijaniu zdolności z obszaru zarządzania ryzykiem operacyjnym i finansowym, zarządzania projektami e-commerce, czy przywództwa biznesowego. Co więcej nauczą się zarządzania ryzykiem, prowadzenia optymalizacji kampanii internetowych oraz zarządzania projektami. Dla studentów przewidziano liczne kursy dodatkowe, między innymi coaching w biznesie oraz przywództwo biznesowe i Executive Master of Business Administration (MBA). Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIZNESOWE?

Studia na kierunku zarządzanie biznesowe trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIZNESOWE?

Po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie biznesowe nie powinno być problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Absolwenci mogą podjąć pracę na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Co więcej, idealnie odnajdą się jako pracownicy firm konsultingowych i doradczych, a także organizacji o charakterze gospodarczym. Ponadto mogą wykonywać zawód menedżera ryzyka, specjalisty SEO i CRM, analityka e-commerce oraz kontrolera ryzyka finansowego. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie własnej działalności gospodarczej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie biznesowe:

 • menedżer do spraw ryzyka
 • kontroler ryzyka finansowego
 • analityk e-commerce
 • własna działalność gospodarcza
 • specjalista SEO
 • firmy doradcze i konsultingowe
 • firmy ubezpieczeniowe
 • banki
 • specjalista do spraw ryzyka rynkowego
 • jednostki administracji publicznej
 • firmy i korporacje międzynarodowe.

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE BIZNESOWE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku