BUSINESS LINGUISTICS

BUSINESS LINGUISTICS

Dodaj do ulubionych

BUSINESS LINGUISTICS studia – kierunek studiów

Studia na kierunku business linguistics to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku business linguistics
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności business linguistics możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | business linguistics - uczelnie >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym

Opis kierunku

 

Business linguistics to studia o profilu filologicznym, które powstały z myślą o przyszłych pracownikach biznesu międzynarodowego. W ramach kształcenia słuchacze rozwiną swoje kompetencje językowe i nauczą się języka angielskiego oraz drugiego języka obcego, a także poznają specjalistyczną terminologię branżową. Co więcej będą mieli okazję poznać specyfikę pracy w środowisku międzynarodowym oraz nauczyć się zarządzania projektami, negocjacji, czy zastosowania strategi biznesowych w codziennej praktyce zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach i korporacjach międzynarodowych, mediach, instytucjach kultury, organizacjach UE oraz na stanowiskach menedżerskich.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia anglojęzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z wymogami obowiązującymi na danej uczelni wyższej. W przypadku placówek niepublicznych należy zdać egzamin maturalny z obowiązkowych przedmiotów oraz uiścić opłatę w wysokości ustalonej przez władze uczelni. Przyszli studenci kierunku business linguistics muszą również wykazać się znajomością języka angielskiego na minimalnym poziomie B1.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS LINGUISTICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   BUSINESS LINGUISTICS - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku business linguistics

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS?

   Studia na kierunku business linguistics wyróżniają się interdyscyplinarnym programem nauczania o tematyce oscylującej wokół nauk filologicznych, biznesowych oraz kwestii związanych z zarządzaniem. Dzięki temu studenci będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę oraz przygotowanie zawodowe, uprawniające do podjęcia pracy na wielu różnych stanowiskach.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku business linguistics możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

   • studia niestacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   W ramach kształcenia na kierunku business linguistics studenci skupią się na rozwijaniu zdolności językowych. Tym samym nauczą się dwóch języków obcych, w tym specjalistyczną terminologię branżową. W planie znajdą się także zajęcia z przedsiębiorczości, psychologii społecznej, zarządzania oraz szeroko pojętego biznesu. Studenci zyskają również zdolność zarządzania zasobami ludzkimi, projektami oraz finansami, co z powodzeniem wykorzystają w codziennej praktyce zawodowej.

   Co więcej zyskają zdolność komunikacji międzykulturowej, negocjacji oraz mediacji biznesowej. Studia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, a program zakłada realizację warsztatów, laboratoriów i tutoriali, dzięki którym studenci zyskają cenne doświadczenie zawodowe oraz liczne umiejętności praktyczne. Jako że studia będą realizowane w języku angielskim, studenci rozwiną kompetencje językowe i nauczą się praktycznego wykorzystania języka.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS?

   Studia na kierunku business linguistics trwają 3 lata (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS?

   Absolwenci kierunku business linguistics nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w firmach i korporacjach międzynarodowych. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w organizacjach międzynarodowych, firmach konsultingowych i doradczych oraz w instytucjach kultury. Po zakończeniu nauki mogą podjąć pracę w mediach, urzędach spraw zagranicznych oraz jednostkach administracji publicznej. Dobrym rozwiązaniem będzie też założenie własnej działalności gospodarczej.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku business linguistics:

   • firmy i korporacje międzynarodowe

   • firmy doradcze i konsultingowe

   • organizacje międzynarodowe

   • instytucje kultury

   • media

   • jednostki administracji publicznej

   • własna działalność gospodarcza.

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia