Językoznawstwo i zarządzanie informacją
Poznań
Pokaż
Studia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | językoznawstwo i zarządzanie informacją - uczelnie >
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym
W ramach kształcenia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją, studenci zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem językoznawstwa. Podczas licznych zajęć poznają anatomię języka oraz nauczą się jego podsystemów, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej. Co więcej skupią się na nauce języka angielskiego oraz drugiego języka obcego: chińskiego, japońskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego lub nowoperskiego.
Absolwenci powyższych studiów znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych, agencjach brandingowych, agencjach reklamowych, firmach rekrutacyjnych, agencjach informacyjnych i w archiwach.
Kierunek językoznawstwo i zarządzanie informacją można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. W obu przypadkach kandydaci powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni wyższej i podjąć niezbędne przygotowania. Dzięki temu wyróżnią się na tle innych przyszłych studentów i zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją to:
W przypadku studiów magisterskich komisja bierze pod uwagę ocenę na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Język to podstawowy środek przekazu informacji, dlatego też znajomość mechanizmów występujących w językoznawstwie oraz nauka języków obcych pozwalają lepiej zarządzać informacjami. Studia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją powstały, aby zaznajomić studentów z teorią językoznawstwa oraz przekazać im narzędzia oraz wiedzę potrzebne do wykonywania zawodów związanych z zarządzaniem informacją.
Studia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Ze względu na wszechstronny program kształcenia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją studenci zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, w tym językoznawstwa, filozofii, czy socjolingwistyki. W planie znajdą się również zajęcia o tematyce związanej z logiką matematyczną, statystyką oraz psycholingwistyką.
W ramach kształcenia studenci skupią się również na doskonaleniu zdolności językowych. Tym samym nauczą się języka angielskiego oraz drugiego języka obcego. Podczas licznych warsztatów poznają podstawy programowania na potrzeby zarządzania informacją, wyszukiwania źródeł informacji, a także dowiedzą się więcej na temat mechanizmów perswazji werbalnej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją daje wiele możliwości zawodowych. Dzięki znajomości języków obcych absolwenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Przede wszystkim idealnie odnajdą się, jako pracownicy biur tłumaczeniowych, agencji reklamowych i brandingowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z mediami, przedsiębiorstwami z branży e-marketingu, agencjami informacyjnymi oraz archiwami.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku językoznawstwo i zarządzanie informacją:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku JĘZYKOZNAWSTWO I ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia