Kierunek menedżerski

Kierunek menedżerski

Dodaj do ulubionych

Kierunek menedżerski studia - kierunek studiów

Studia na kierunku menadżerskim to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku menedżerskim
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku menedżerskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | kierunek menedżerski - uczelnie >

Opis kierunku

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Specjalności

Współczesne studia menadżerskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku menadżerskim: menedżer logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, menedżer strategicznego rozwoju przedsiębiorstwa, menedżer w administracji publicznej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KIERUNEK MENEDŻERSKI

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Kierunek menedżerski - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kierunek menedżerski studia niestacjonarne

Kierunek menedżerski studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek menedżerski studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kierunek menedżerski

niestacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Kierunek menedżerski

Program studiów i przedmioty

W programie studiów znalazły się takie przedmioty jak logistyka, finanse i rachunkowość menedżerska oraz ekonomia. Studiując na tym kierunku nauczysz się kierować projektami oraz zespołem. Oprócz obowiązkowych przedmiotów, każdy student może wybrać dodatkowe zajęcia. Warto również wspomnieć, że w ramach studiów magisterskich na kierunku menedżerskim są realizowane cztery specjalizacje.

Na liście do wyboru znalazły się następujące możliwości: menedżer – kierownik zespołu, menedżer – przedsiębiorca, menedżer w administracji publicznej oraz menedżer logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Dzięki różnorodności specjalności bez trudu dopasujesz dalszą ścieżkę kształcenia do swoich zainteresowań!

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości zagadnień dotyczących finansów, logistyki oraz zarządzania
 • projektowania przedsięwzięć biznesowych
 • znajomości mechanizmów funkcjonowania organizacji
 • przeprowadzania modyfikacji w strukturach organizacji
 • analizowania zjawisk zachodzących na ekonomicznej i społecznej płaszczyźnie
 • opracowywania dokumentacji, raportów oraz prezentacji
 • znajomości języka obcego na poziomie co najmniej B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jak wyglądają studia na kierunku menedżerskim?

 

1. Typ i tryb studiów

Program kształcenie na kierunku menedżerskim będzie oscylował głownie wokół nauk o zarządzaniu oraz marketingu.

Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych lub popołudniowych.

 

Studia na kierunku menadżerskim możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku menedżerskiego zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i rachunkowości, zarządzania oraz marketingu. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • historia myśli ekonomicznej
 • prawo gospodarcze
 • dyplomacja publiczna

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na powyższe studia, zdobędą cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz zaawansowane techniki zarządzania i marketingu.

Studenci dowiedzą się także, w jakiś sposób analizować wybrane zjawiska ekonomiczne i społeczne. Ponadto rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które są niezwykle cenione na stanowiskach menedżerskich.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawego kierunku na studiach magisterskich? Tematyka zarządzania, ekonomii i finansów jest Ci bliska? Chciałbyś poszerzać swoją wiedzę w tych obszarach, a jednocześnie zdobyć praktyczne umiejętności?

W takim razie zapoznaj się z propozycją kształcenia na kierunku menedżerskim, który może spełnić Twoje oczekiwania i umożliwi Ci dołączenie do grona wykwalifikowanych menedżerów!

 

5. Gdzie studiować kierunek menadżerski

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek menadżerski:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku kierunek menadżerski trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku menedżerskim będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kierunek menedżerski

Praca po studiach

Zdobyte kompetencje i wiedza na kierunku menedżerskim maja uniwersalny charakter, zatem Twoje kwalifikacje pozwolą Ci na znalezienie pracy w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach w różnych sektorach gospodarki.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, żebyś założył własną działalność gospodarczą. Jeśli zależy Ci na zdobyciu praktycznych umiejętności w trakcie nauki na studiach magisterskich to lepszej propozycji niż Kierunek Menedżerski nie znajdziesz!

 

Absolwent kierunku Kierunek menedżerski znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik korporacji
 • pracownik małych i średnich przedsiębiorstw
 • pracownik kadry kierowniczej
 • pracownik instytucji administracji publicznej
 • lider zespołu projektowego
 • własna działalność gospodarcza

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KIERUNEK MENEDŻERSKI

Komentarze (2)

Agnieszka odpowiedz

Marcin, ja ukończyłam studia podyplomowe na kierunku studia menedżerskie na WSKZ i z czystym sumieniem mogę polecić sam kierunek jak i uczelnię :) Zapisałam się na ten kierunek w sumie z ciekawości bo pracuje u brata w firmie i postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę. Naprawdę dowiedziałam się wielu nowych ciekawych rzeczy.

MarcinL odpowiedz

Czy ktoś studiował ten kierunek? I jest zadowolony?

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie