Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia skierowane są do pracowników m.in. szpitali, placówek medycznych, stacji sanitarno-epidemiologicznych, administracji publicznej, a także prywatnych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego, a także osób, które chcą rozpocząć pracę w tej dziedzinie.
Kierunek bezpieczeństwo zdrowotne zwykle otwarty jest dla wszystkich absolwentów studiów co najmniej I stopnia. Kandydaci powinni wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty rekrutacyjne. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a w grupach może obowiązywać limit miejsca. Warto więc wcześniej zainteresować się harmonogramem rekrutacji, żeby zwiększyć swoje szansa dostania się na studia.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Kierunek bezpieczeństwo zdrowotne realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno w budynkach uczelni, jak i online za pomocą narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Wśród kadry wykładowczej znajdują się zwykle wykwalifikowani pracownicy akademiccy, którzy mają doświadczenie w nauczaniu w swojej dziedzinie, a także praktycy biznesu. Program studiów może być dopasowywany do zmieniającego się rynku pracy, dlatego warto na bieżąco sprawdzać listę przedmiotów. Podczas nauki studenci mogą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych wykorzystujących nowoczesne metody nauczania i rozwiązania technologiczne.
Studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studenci kierunku bezpieczeństwo zdrowotne zdobywają szeroką wiedzę m.in. z zakresu zarządzania zdrowym stylem życia. Mogą dowiedzieć się, jakie są najczęstsze choroby cywilizacyjne i poznać działania profilaktyczne, które mogą im zapobiegać. Uczą się także przeważnie zasad zdrowego odżywiania czy higieny przechowywania i produkcji żywności. Mogą zapoznać się również z systemami opieki medycznej w Polsce i na świecie. W trakcie studiów słuchacze mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach omawiających problematykę epidemii m.in. chorób niezakaźnych i dietozależnych. Dowiadują się także często, jaki wpływ na ogólne samopoczucie ma aktywności fizyczna.
Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku bezpieczeństwo zdrowotne, to np.:
W programie przewidziane są zwykle zajęcia pozwalające na zapoznanie się technikami nauczania innych oraz profilaktyką prozdrowotną. Studenci mogą dowiedzieć się, z jakimi problemami spotyka się społeczeństwo i na jakie ryzyko narażone są poszczególne grupy.
Studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci kierunku bezpieczeństwo zdrowotne mają wiele możliwości wyboru ścieżki kariery. Mogą szukać zatrudnienia zarówno w instytucjach państwowych i samorządowych, jak i prywatnych biznesach. W placówkach edukacyjnych mogą zająć się m.in. przekazywaniem wiedzy na temat zdrowego stylu życia czy odżywiania się. Często mają również możliwość podjęcia pracy w np. sanatoriach, ośrodkach leczenia uzależnień, szpitalach czy innych jednostkach medycznych. Absolwenci mogą także spróbować znaleźć zatrudnienie w prywatnych firmach farmaceutycznych i biotechnologicznych czy laboratoriach badawczych.
Możliwości zatrudnienia po kierunku bezpieczeństwo zdrowotne to m.in.:
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia