Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu studia - kierunek studiów
Studia na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Studia na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu dają studentom możliwość zdobycia wiedzy m.in. o ochronie klimatu i środowiska pod względem technologicznym, finansowym i prawnym, a także o działaniach realizowanych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatunajczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, biologia, chemia, matematyka, język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona środowiska dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy np. w działach ochrony środowiska w administracji państwowej i samorządowej lub w firmach wykonujących ekspertyzy o stanie środowiska, a także na stanowiskach inspektorów czy inżynierów nadzoru nad stanem środowiska.
JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE
Rekrutacja na studia na kierunek Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu, w przypadku studiów I stopnia wymaga od kandydata egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia jest przeznaczona dla kandydatów, którzy posiadają tytuł zawodowy: inżynier, magister inżynier, inżynier architekt lub magister inżynier architekt.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu:
biologia,
chemia,
fizyka,
język obcy,
język polski,
matematyka.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Gospodarkę o obiegu zamkniętym i ochronę klimatu:
Studia na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu mają na celu przede wszystkim przygotować studentów do pracy w zakresie ochrony klimatu oraz wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym.
Kierunek łączy wiedzę ogólną, np. ze statystyki, prawa czy ekonomii, ze specjalistyczną, dotyczącą m.in. działalności inżynierskiej i ochrony środowiska. Student ma możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, żeby w przyszłej pracy wprowadzać takie rozwiązania, aby jak najbardziej ograniczyć zanieczyszczenia środowiska.
Studenci kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu mogą wybrać specjalność, dzięki czemu mogą uczestniczyć w zajęciach, które ich interesują. Przykładowe specjalności oferowane przez uczelnie na tym kierunku to: Gospodarka zasobooszczędna i niskoemisyjna czy Zarządzanie ochroną środowiska.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM I OCHRONA KLIMATU?
Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany przede wszystkim do osób, dla których istotna jest ochrona środowiska i działania w tym kierunku. Program studiów zakłada, że absolwenci tego kierunku będą specjalistami od koncepcji rynkowej nazywanej gospodarką obiegu zamkniętego oraz od ochrony środowiska.
W trakcie studiów studenci mają również możliwość zdobycia wiedzy m.in. o wszelkich działaniach, które mogą zmniejszyć stopień zanieczyszczeń gleby, powietrza i wody oraz o systemach zarządzania środowiskiem w przedsiębiorstwach.
Kierunki studiów takie jak Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu zakładają praktyki studenckie, podczas których studenci mogą poznać realia pracy inżyniera w branży związanej z inżynierią środowiska oraz rozwinąć swoje kompetencje zawodowe.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu możemy podzielić na:
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM I OCHRONA KLIMATU?
Studia na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM I OCHRONA KLIMATU
Absolwenci kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu, jako specjaliści z zakresu ochrony klimatu i gospodarki o obiegu zamkniętym, mogą znaleźć pracę np. w firmach konsultingowych czy w biurach projektowych. Mają również możliwość zdobycia pracy w instytucjach ochrony środowiska, w przemyśle czy w rolnictwie. Mogą również wykonywać ekspertyzy o stanie środowiska lub znaleźć zatrudnienie w administracji samorządowej albo państwowej jako inspektor czy inżynier nadzoru nad stanem środowiska.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu:
biura projektowe,
ośrodki badawcze,
jednostki certyfikujące eko-produkty,
administracja państwowa albo samorządowa.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach